Kolejne pomysły na Bugaj...

ePiotrkow Sobota, 04 lipca 201537 8350
Pomysłów na zagospodarowanie piotrkowskiego jeziora było niemal tyle, ile gatunków ryb w nim pływających. I będą kolejne. Tylko czy w jakikolwiek sposób zmienią Bugaj?

Plany były fantastyczne: wokół jeziora miały funkcjonować m.in. nowoczesny ośrodek sportowo-rekreacyjny, kompleks wypoczynkowy, czy hotel na wyspie. Jak jest, każdy widzi. I prawie każdy ma jakiś pomysł. Podobno także władze miasta, ale na razie nie bardzo chcą się nim dzielić. No to swoje koncepcje zgłosili słuchacze radiowego Magla.


Niektóre są śmiałe (ośrodek sportów wodnych, plaża naturystów), inne ekologiczne (utworzenie rezerwatu przyrody) lub dość typowe (ścieżka rowerowa wokół jeziora). Są i pomysły zgoła fantastyczne, jak ten przedstawiony przez pana Pawła.


- Proponuję Bugaj pogłębić i sprowadzić jakiegoś potwora. Takiego jak w Loch Ness. Byłaby to największa atrakcja turystyczna w regionie.


Padały też głosy, że przydałoby się molo i lepsze miejsca dla wędkarzy.


Pomarzyć zawsze można. A gdyby to zależało od Was, to co zrobilibyście z Bugajem?


Zainteresował temat?

10

0


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Włodar . ~Włodar . (Gość)05.07.2015 15:17

Zrobił droge na początek prowadzącą wzdłuż betonów. Bo te płyty i wystające druty są bardzo uciążliwe.. Następnie Zasadził dużo drzew by był cień niezbedny do wypoczynku. Oczyścił cały zalew.. jest tyle chaszczy .. i tutaj pomysl wymieniony wczesniej odnosnie stanowisk dla wedkarzy . sciezka rowerowa jak najbardziej za . ławki i cos w stylu parku .. taki maly park bylby idealny z połączeniem wód Bugaju .. Na pewno by wiele osob przychodzilo i odpoczywalo ...

80


Emigrande :) ~Emigrande :) (Gość)05.07.2015 12:53

ostatnio widziałem małe jezioro z miejscami do lowienia ryb, kilkadziesiąt stanowisk i sciezka rowerowa dookoła jeziora. Dodac do tego mala plaze jak na bugaju, moze nawet pole namiotowe. Moze ktos sie odwazy to zrealizowac. https://www.google.pl/maps/place/Arrow+Valley+Lake,+Redditch,+Worcestershire+B98,+Wielka+Brytania/@52.3041494,-1.911684,16z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x4870c0fdef86cd87:0x4870c0fd909ac937

50


Zniesmaczony wędkarz ~Zniesmaczony wędkarz (Gość)04.07.2015 19:59

Macie bardzo fajne pomysły, bary, imprezy itd. A czy ktoś pomyślał o nas-wedkarzach? Tobco sie dzieje "na kamieniu" szczególnie w okresie wakacji jest nie do pomyślenia. Siedzialem w czwartek od 18 do 9. Po 20 przyszlo kilku amatorów kwaśnych jablek i zaczęli wchodzić do wody a oczywiście obok moje wędki. Jak zwróciłem uwagę to uslyszalem, ze nie mam prawa wędek rozkladac :) Ja? Oplacam kartę od 12 lat rok w rok. A z tego co sie orientuje to kąpielisko LEGALNE jest na słoneczku. Malo tego ten śmieci które zostawiają po sobie"dorośli" to juz kompletna żenada. Gdzie policja? SM? Ile jeszcze mamy sprzątać bo tym dziadowskim społeczeństwie! Oczywiście wędkarze też nie są bez winy, bo również zostawiają po sobie odpady natomiast jesli ktoś posiada kulturę wrodzoną a nie nabytą potrafi sie zachować i po sobie posprzątać. Jeszcze jedna uwaga do UM. Te kosze które stoją "na kamieniu" przynajmniej w okresie wakacji proszę zastąpić jakimś porządnym kontenerem, ręce opadają jak się patrzy na ten syf...

140


Karburator ~Karburator (Gość)05.07.2015 11:50

Jakiekolwiek pomysły na biznes w Piotrkowie w 99 procentach przynoszą jedno z trzech rozwiązań. Powstaje lumpex, agencja pożyczkowa lub kościół.

150


okok ~okok (Gość)05.07.2015 13:12

zasypać, wybudować kolejny market i wypisywać, że ludzie mają pracę, tylko szkoda, że bez godziwej płacy

60


Zniesmaczony wędkarz ~Zniesmaczony wędkarz (Gość)05.07.2015 09:15

Kosze są tylko te tzw. Przystankowe. Gorzej z oproznianiem ich, ale to i tak nie pomoże. Dziennie w okresie wakacji przewija sie tam masa ludzi. Centrum miasta mnie nie interesuję ponieważ chcę mieć zapewnione godne warunki do odpoczynku-wędkowania. Oprócz płacenia podatków co roku place ponad 180 zl na Polski Związek Wędkarski. Mam prawo wymagać i oczekiwać tym bardziej, że przestrzegam regulaminu i wielokrotnie sprzątam po innych...

32


Piotr Piotrranga04.07.2015 19:28

Na Bugaj to są potrzebne pieniądze których w mieście nie ma. A jakby były to stworzenie strefy inwestycyjnej (prawdziwej nie udawanej) jest moim zdaniem priorytetem.
Ale, że pomarzyć dobra rzecz, więc należałoby zrobić taką rzecz.
1. wydzielić strefę bagienną kołkami wbitymi w dno i oplecionymi wikliną
2. wybudować wiatrak napędzający pompę pobierającą wodę z najgłębszego miejsca (zamuloną, bogata w materiał biologiczny) i podający ją do strefy bagiennej coby te resztki organiczne były zużywane przez tataraki i inną roślinność jako nawóz; a nie przez glony.
3. ten sam wiatrak powinien napędzać sprężarkę zatłaczającą powietrze do wody -natleniającą ją.
4. bujnie rosnące tataraki powinny być materiałem dla kompostowni lub produkcji brykietów do opału.
W ten sposób roślinność rozwijałaby się w strefie bagiennej a woda miałaby szanse na błękitny kolor.
Ale jak sięgnę pamięcią co do kosztów zjeżdżalni na "Słoneczku" to aż boję się bać. A trzeba by było wykonać dwie takie instalacje dla dużego i małego Bugaju.

Komentarz był edytowany przez autora: 04.07.2015 19:31

91


Jarema ~Jarema (Gość)04.07.2015 22:21

Zasypac, zaorac, zasiac topinambur

53


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)04.07.2015 21:59

Cytuję:
Proponuję Bugaj pogłębić i sprowadzić jakiegoś potwora. Takiego jak w Loch Ness. Byłaby to największa atrakcja turystyczna w regionie.


Dobry pomysł. Tylko jakiego? Może Grodzką? Albo Kopaczową? Eeeee... pewnie się nie zgodzą, już mają lepsze "fuchy"...
Lipa...
Może chociaż coś takiego? ;)

swinia czy hipopotam.jpg

72


wujek dobra rada ~wujek dobra rada (Gość)04.07.2015 20:11

Spuścić wodę i kosić jak za zboże od amatorów błotnych kąpieli.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat