Kolejne nocne prace na A1

Strefa FMRegion Wtorek, 08 września 20203 4522
W tym tygodniu kierowcy muszą spodziewać się nocnych utrudnień na budowanej w naszym regionie autostradzie A1. Drogowcy będą prowadzić prace, które wymagają czasowych zatrzymań ruchu. Dotyczy to odcinków C (Kamieńsk - Radomsko) oraz A ( węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Tryb. Południe). Pierwsze utrudnienia napotkacie już dzisiejszej nocy.
fot. pakwi

Na odcinku Kamieńsk – Radomsko, na 425 kilometrze trasy będą prowadzone prace związane z szalowaniem jednego z wiaduktów. - W związku z tym dziś i jutro (8- 9 września) w godzinach od 21.00 – 2.00 należy spodziewać się kilku chwilowych zatrzymań ruchu. Przerwy nie powinny być dłuższe niż 10 – 15 minut. Odcinek, na którym będą prowadzone prace można ominąć jadąc drogą krajową 91 - wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Z kolei w nocy z czwartku na piątek (10-11 września) przerw w ruchu należy spodziewać się na węźle Piotrków Trybunalski – Południe. Ma to związek z utrzymaniem oznakowania po ostatnich zmianach organizacji ruchu. - Konieczne będzie uzupełnienie ok. 250 – 300 zastaw z tworzywa sztucznego wodą. Każdy z nich wymaga ok. 100 – 120 litrów wody, trzeba będzie zużyć 25 – 36 ton wody. To pojemność dużej cysterny samochodowej, zatem wykonanie tej operacji jest niemałym wysiłkiem i wymaga czasu. Części z tych prac nie da się wykonać inaczej, niż z jezdni, co będzie się wiązało z koniecznością chwilowego zatrzymania ruchu. W tym przypadku przewidzianych jest kilka przerw 20 – 25 minutowych. Prace mają rozpocząć się o godzinie 22.00 w czwartek i zakończyć w piątek ok. 5.00 - tłumaczy Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA. Również ten odcinek można ominąć korzystając z drogi krajowej 91.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

..... ~..... (Gość)08.09.2020 15:04

Na kiedy planowane jest ponowne otwarcie węzła Piotrków Trybunalski Południe (w nowym kształcie docelowym)?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat