Kolejne nienormatywne transporty zatrzymane przez piotrkowskich inspektorów

Strefa FM Wtorek, 01 grudnia 202014 6669
O 27,5 tony za dużo ważyła ciężarówka przewożąca koparkę. Druga przewoziła konstrukcję stalową, a ładunek przekraczał dopuszczalną szerokość o 1,36 metra.
fot. WITD Łódź

Transport dużej koparki gąsienicowej zatrzymano do kontroli na krajowej 74-ce w Piotrkowie. - Funkcjonariusze postanowili sprawdzić masę i wymiary ciężarówki. Zestaw z ładunkiem ważył 67,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Duża masa koparki spowodowała przekroczenie dozwolonego nacisku podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę o 2,75 tony (nacisk wynosił 21,75 tony zamiast 19 ton). Oprócz tego zestaw z ładunkiem był za długi o 1,72 metra, za szeroki o 61 centymetrów i za wysoki o 29 centymetrów. Nienormatywna ciężarówka w chwili zatrzymania do kontroli jechała bez pojazdu pilotującego. Kierowca nie posiadał też wymaganego w tym przypadku zezwolenia kategorii VII na przejazd pojazdu nienormatywnego po drogach publicznych - mówi Szymon Sidor, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi.

Z kolei na ul. Rakowskiej patrol ITD zatrzymał ciężarówkę przewożącą szeroką konstrukcję stalową. Naczepa z umieszczonym na niej ładunkiem przekraczała dopuszczalną szerokość o 1,36 metra. Ponadto ciężarówka z ładunkiem o takich wymiarach powinna być pilotowana przez dwa pojazdy, a była tylko przez jeden. Kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia kategorii VII.

 

Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne, a za stwierdzone nieprawidłowości przedsiębiorcom grożą kary pieniężne.

 

(Źródło: WITD Łódź)


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)02.12.2020 16:38

Moje uwagi są takie ITD do likwidacji a partacze niech budują drogi o odpowiedniej wytrzymałości i z dobrych materiałów a nie na byle jak się nawierzchnię robi a później utrzymuje armię pasożytów do kontrolowania wszystkiego i wszystkich ale w tym kraju wiadomo chodzi o kasę by każdego na każdym kroku okradać z kasy

02


fdsfd ~fdsfd (Gość)02.12.2020 10:47

Niech ktoś złoży wniosek o kat. VII i zobaczy na własnej skórze ile trzeba czekać na takie urzędnicze ustalenia od zarządców dróg. Czas oczekiwania czasami do 2 miesięcy. Zatem transportowcy ryzykują, bo coś trzeba robić JUŻ a nie czekać na przerzucanie się papierkami między urzędniczymi biurkami. Każdy widzi zatrzymane auto ale nie widzi tego, że system uzyskiwania pozwoleń jest chory!!!!!

30


gość_kogutek ~gość_kogutek (Gość)01.12.2020 20:06

A legalnie jest prowadzić na wagę auta ciężarowe pod zakazy kiedy w mieście są takie to jak to działa prawo tylko w jedna stronę

46


daresekulamoimbohate ~daresekulamoimbohate (Gość)02.12.2020 01:26

OSP Rozprza tam ma teraz busa z ITD niech kontrolują a nie łapią pietnaście srok za ogon ;)

00


gość_piotrek z piotrkowa ~gość_piotrek z piotrkowa (Gość)01.12.2020 20:58

I oby jak najwięcej takich niespodzianek! Dzięki Panom inspektorom może tego Piotrkowa gabaryty nie rozjadą! Prezydent powinien dać im medal za ich pracę bo co chwila wyłapują takie kwiatki.

81


gość_widz ~gość_widz (Gość)01.12.2020 22:31

Mysle ze za takie przestepstwo to trzeba przewoznikow skazac na kare dozywotniej pracy w kamieniolomie a ich rodziny pozbawic wszelkich srodkow do zycia. Gdyby zaplacili po kilka tysiecy za pozwolenie to ciezarowki nie niszczyly by juz drogi a ich przejazd bylby bezinwazyjny dla inspektorow.

20


gość_logan ~gość_logan (Gość)01.12.2020 21:04

Moze by tak wzieli sie za tiry jezdzace pod zakaz, np przez Rakow aby szybciej sie dostac do lub z S8? Przeciez tam da tak waskie drogi, ze trzeba zjezdzac na pobocze zeby sie zmiescic!

80


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.12.2020 19:40

Jechałam w ten dzień i już przed 5 rano ich trzymali - kierowcy liczyli, że krokodylki jeszcze śpią a tu niespodzianka :D

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat