Kolejne medale UKS Delfin

Czwartek, 17 listopada 20166
Wiktoria Kowalska oraz Wiktoria Guść, pływaczki UKS Delfin Piotrków Trybunalski przywiozły kolejne medale z ogólnopolskich zawodów.

11 listopada Wiktoria Kowalska wzięła udział w IX Ogólnopolskich Zawodach Pływackich z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Sochaczewa, zdobyła tam dwa srebrne medale na dystansach 100 m stylem klasycznym z czasem 1:24.89 i 100 m stylem motylkowym z czasem 1:21.74.

Tymczasem Wiktoria Guść 12 i 13 listopada walczyła o medale podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Mławy. Pierwszego dnia, już podczas eliminacji, Wiktoria poprawiła swój własny rekord okręgu młodziczek (12 lat) na 50 m stylem motylkowym uzyskując czas 31.66.  Podczas porannych eliminacji Wiktoria pobiła także piętnastoletni rekord na 50 m stylem dowolnym z czasem 28.47 i dwudziestosiedmioletni rekord na 50 m stylem klasycznym (35.76). W popołudniowych finałach zawodniczka poprawiła jeszcze rekord okręgu  na 50 m stylem motylkowym i uzyskała czas 31.16. Ostatecznie Wiktoria zdobyła złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym, z kolei podczas finału na 50 m stylem motylkowym zajęła drugie miejsce. Drugiego dnia zmagań zawodniczka piotrkowskiego klubu, trenująca na co dzień w Publicznym Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, wywalczyła dwa złote krążki: pierwszy na 100 m stylem dowolnym (1:03.06) i drugi, w konkurencji 100 m stylem zmiennym, z nowym rekordem życiowym 1:10.85. Wiktoria została najlepszą zawodniczką w roczniku 2004, uzyskując za trzy starty 1591 punktów FINA.