Kolejne inwestycje na drogach powiatowych

Strefa FMRegion Środa, 09 września 202029 5902
Samorząd powiatu piotrkowskiego przystępuje do realizacji kolejnych inwestycji na drogach powiatowych. Przebudowane zostaną odcinki dróg relacji Kałek - Kłudzice, Dobrenice-Dobreniczki, Lubiaszów – Dobra Golesze, Gazomia, Koło i Żachta oraz chodnik w Trzepnicy. Łączny koszt wyniesie ponad 1,1 mln złotych.

Swój udział finansowy zadeklarowały gminy Wolbórz, Łęki Szlacheckie i Moszczenica. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na modernizowanych odcinkach, które potrwają do połowy października. - Wcześniej, bo do końca września, zrealizowana zostanie przebudowa niemal pół kilometrowego odcinka drogi powiatowej od Kałku w kierunku Kłudzic. Droga już zyskała nową podbudowę a postęp prac mieli okazję sprawdzić Starosta Wojtysiak wraz z radnymi powiatowymi Dorotą Jankowską i Januszem Błaszczyńskim, sekretarzem powiatu Ireneuszem Czerwińskim i Zbigniewem Starostą dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie - tłumaczy Aneta Stępień, asystent prasowy starostwa powiatowego w Piotrkowie.


Z końcem sierpnia przekazano także wykonawcy plac budowy w związku z przebudową wiaduktu w Siomkach w ciągu drogi powiatowej Piotrków – Jeżów. - Ta dwuletnia inwestycja realizowana na terenie gminy Wola Krzysztoporska przez Powiat Piotrkowski za blisko 6 mln złotych finansowana jest wyłącznie z budżetu Powiatu i środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3,7 mln złotych. Wkrótce rusza także V etap modernizacji drogi powiatowej Kobiele Wielkie – Lubień - wyjaśnia Aneta Stępień. Zadanie finansują po połowie Powiat i Gmina Łęki Szlacheckie, która przejęła na siebie ciężar inwestycyjny. Łączny koszt po przetargu wyniósł 340 tysięcy złotych.

 

(źródło: Starostwo powiatowe w Piotrkowie)


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Geronimo ~Geronimo (Gość)10.09.2020 08:32

Trójka sulejowskich radnych powiatowych to może niech się zainteresują drogą powiatową na Podklasztorze, żeby chociaż ją porządnie posprzątać, obkosić chwasty, powycinać odrosty, zrobić jakiś normalny chodnik czy ścieżkę rowerową, złagodzić zakręt, żeby było bezpieczniej. Tym bardziej, że dwójka z PIS to chyba mają chody ?

50


gość ~gość (Gość)11.09.2020 16:28

a droga Milejów -Siomki od Gliny do Siomek kiedy? Jazda tamtędy to sport ekstremalny

20


gość ~gość (Gość)10.09.2020 22:06

CEKAWE CZY KTOŚ Z POWIATU I GMINY MOSZCZENICA ZAINTERESUJE SIĘ CIĄGŁYM SMRODEM w Babach z Gnojowicy wylewanej przez rolników. Może ktoś zacznie to kontrolować!!!

42


gość ~gość (Gość)10.09.2020 18:55

Ciekawe kiedy w końcu zrobią drogę od ronda w Młoszowie w kierunku Swolszewic, droga ciągle dziurawa, w lesie na jednym z zakrętów nawet dziurawo wypukła tarka ... Pobocza rozwalone przez ciężarówki i tiry które jeżdżą na skróty zamiast do trasy a firma transportowa w Młoszowie powinna dołożyć się do remontu. Raz na rok dziury próbują łatać tzw żwirkiem który g daje a po tygodniu cały jest na poboczu a poza tym trzeba później auto czyścić z tego lepiku. Przydał by się jakiś strajk kierowców

40


gość ~gość (Gość)10.09.2020 18:39

Dobra robota starostwo,także droga Wójtostwo, czas jeszcze na drogę na podklasztorze i będzie super

30


Hawe ~Hawe (Gość)10.09.2020 17:25

Kłudzice są wdzięczne.

31


gość ~gość (Gość)09.09.2020 15:51

Niech mieszkańcom Starej Wsi wjazdy na posesje normalne zrobią,bo to co teraz jest to woła o pomste. Kawałki blach i to w dodatku gładka! Jak nie mieli pomysłu i rozwiazania to chociaż tą blachę by założyli ryflowaną antypoślizgową i pomaloali farba antykorozyjną.

50


Garad ~Garad (Gość)10.09.2020 17:13

Super, tyle lat czekaliśmy. Dziękuję i trzymam za słowo że dalej też będzie

01


..... ~..... (Gość)09.09.2020 13:07

Gminy dokładają do remontów dróg powiatowych dla dobra swoich mieszkańców - piękne działanie. Później nie mają na remonty i budowy dróg gminnych, a powiat się chwali nowymi drogami...

83


gość ~gość (Gość)09.09.2020 22:57

Mam nadzieję, że w Trzepnicy chodzi o ten chodnik gdzie kiedyś zamontowano te śmieszne biało-czerwone barierki. Domyślam się, że chcą to wreszcie zdemontować. Pochwalam.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat