Kolejne dzikie wysypisko zlikwidowane. "Śmieciarze" staną przed sądem

PolicjaBełchatów Piątek, 12 kwietnia 201917 6268
Policja, sprawdzając zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zlokalizowała kolejne dzikie wysypisko w powiecie bełchatowskim. Dzielnicowy szybko ustalił właścicieli śmieci. Do jednego z nich dotarł dzięki współpracy z mieszkańcami, drugiego przyłapał „na gorącym”. „Śmieciarze” staną przed sądem.

Ładuję galerię...

9 kwietnia dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zelowie, sprawdzając informacje zgłoszone w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństw, odnalazł nielegalne wysypisko śmieci. Miejsce to mundurowy zlokalizował w miejscowości Wygiełzłów w gminie Zelów. - Na terenie nieużytków rolnych otoczonych lasem rozrzucone były śmieci - ubrania, odpady budowlano-remontowe, części samochodowe, folie, pojemniki plastikowe, a nawet stare zabawki. Znajdowały się tam rzeczy, które umożliwiły sprawne wytypowanie sprawcy – informuje oficer prasowy komendy policji w Bełchatowie. - Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu sprawiły, że dzielnicowy ustalił właściciela śmieci. Jeszcze tego samego dnia mundurowy pojawił się na terenie posesji wytypowanej osoby. 25-letni mieszkaniec gminy Zelów, zaskoczony wizytą policjanta, przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania i zobowiązał się do posprzątania zaśmieconego terenu.

 

10 kwietnia, kiedy dzielnicowy pojechał sprawdzić, czy właściciel znaleziska rozpoczął już sprzątanie terenu, trafił na kolejnego mieszkańca gminy Zelów, który w tym miejscu z przyczepki samochodowej zrzucał worki, pojemniki plastikowe, gałęzie. Zawstydzony 32-latek zobowiązał się do zabrania śmieci, które już zdążył wyrzucić. Obaj mieszkańcy gminy Zelów odpowiedzą teraz przed sądem.

 

- Po raz kolejny dzikie wysypisko śmieci na terenie naszego powiatu zostało zlokalizowane dzięki zgłoszeniom w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi rzecznik bełchatowskiej policji. - Dlatego przypominamy, że za pomocą tej aplikacji każdy mieszkaniec może podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami. Zawsze sprawdzamy każdy sygnał. Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do oznaczania interwencji wymagających natychmiastowej reakcji. W takich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

 

Na KMZB można nanosić informacje dotyczące zagrożeń takich jak, m.in. dzikie wysypiska śmieci, akty wandalizmu, bezdomność, dzikie kąpieliska, gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, nielegalna wycinka drzew, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, używanie środków odurzających, wałęsające się bezpańskie psy, wypalanie traw, zła organizacja ruchu drogowego, znęcanie się nad zwierzętami, żebractwo. - Mieszkańcom dziękujemy za dotychczasową aktywność w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i współpracę – dodaje rzecznik.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.04.2019 08:46

Przecież to wszystko można wystawić przed posesją, gdy wybierają śmieci! Przecież każdy płaci za wywóz śmieci!

62


Proboszcz ~Proboszcz (Gość)12.04.2019 08:45

I tak wyjdzie taniej z mandatem niż płacić specjalistycznym firmom z odbiór tego wszystkiego.

70


Tak ~Tak (Gość)12.04.2019 08:43

całkiem dobrego dinozaura ktoś wywalił. Pewnie wykopany w kopalni.

40


raptor ~raptor (Gość)12.04.2019 08:20

ogromny ten zielony dinozaur! :-)

41


ewka ~ewka (Gość)12.04.2019 07:54

przykładnie ukarać

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat