Kolejna lekcja patriotyzmu

ePiotrkow Poniedziałek, 29 października 20181 1960
W poniedziałek 29 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie można było posłuchać prelekcji na temat walk żołnierzy Legionów Polskich w okresie I wojny światowej.

Ładuję galerię...

W szkole gościł Mieczysław Góra, który wygłosił prelekcję pt. "Poszukiwania mogił żołnierzy Legionów Polskich poległych w Jabłonce Wielkiej, Kuklach, Kostiuchnówce na Wołyniu w latach 1915 - 1916. Wołyński szlak bojowy 6 pułku Legionów Polskich z Rozprzy”.

 

Uczniowie placówki, dowiedzieli się wielu istotnych szczegółów dotyczących historii regionu piotrkowskiego i poszerzyli swoją wiedzę o  istotne informacje związane ze szlakiem bojowym polskich żołnierzy walczących na Wschodzie w czasie tzw. „Wielkiej Wojny”.

 

Wydarzenie miało związek z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.10.2018 17:22

Najlepsze lekcje patriotyzmu będą jak będzie się uczyć młodzież i dorosłych,że palenie śmieci w piecach to przestępstwo i powolne zabijanie bliźnich. Szczególnie w Piotrkowie.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat