Kolejna edycja "Trybuny Teatru" za nami

Strefa FM Poniedziałek, 18 listopada 20193 1329
Od piątku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie można było podziwiać spektakle w wykonaniu aktorów z całej Polski. Na oficjalnym otwarciu zaprezentowała się Sonia Bohosiewicz, która przedstawiła "10 sekretów Marylin Monroe". Sobota natomiast to prezentacje konkursowe.

Ładuję galerię...

 

Do trybunalskiego grodu przyjechali m.in reprezentanci Teatru Młode Dzielne Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, Teatru Krzesiwo z Warszawy czy teatru Resura z Ośrodka Kultury i Sztuki Resura Obywatelska w Radomiu - Ten przegląd jest niezwykle ciekawy, ponieważ oferuje nam nie tylko możliwość prezentacji swoich spektakli, ale także wiele warsztatów. Jest niesamowita atmosfera, ponieważ uczestnicy pozostają od początku do końca, a to jest ostatnio rzadko spotykane na festiwalach. "Trybuna Teatru" to czas kiedy to możemy się także dużo nauczyć. W zależności od tego jaka grupa się spotka to tworzą się nowe, ciekawe pomysły - mówiła Andżelika Panas z Wałbrzycha. 

 

Podsumowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych zaplanowano na niedzielę, kiedy to odbył się pokaz powarsztatowy oraz ogłoszenie wyników festiwalu - W tym roku podczas "Trybuny Teatru" pokazało się łącznie 8 zespołów. Uczestnicy byli oceniani przez naszą twórczą Radę Artystyczną, w składzie: Urszula Grabowska, Joanna Gerigk, Małgorzata Nowacka i Katarzyna Baran. Panie przeprowadziły również warsztaty - powiedział Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola - Celem festiwalu jest spotkanie ludzi teatru, tutaj wszyscy otrzymują nagrody gwarantowane, więc nikt nie walczy o pieniądze czy prestiż. My jako organizatorzy dbamy o to, aby uczestnicy czuli się u nas jak najlepiej, aby od strony technicznej wszystko było dopięte na ostatni guzik. Mam nadzieję, że się to udało. 

 

Wszystkie zespoły otrzymały gwarantowane nagrody, natomiast Rada Artystyczna uznała dwa spektakle za wydarzenia Festiwalu. Są to: spektakl „Ja, Mania” w wykonaniu Angeliki Panas z Wałbrzycha oraz „Niewinne Szekspirowi” w wykonaniu zespołu „Młode Dzielne Kuropatwy” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Nagrody ufundowane zostały przez: Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Magdalenę Jakubiak oraz firmę Polanik.

 

Była to już 9. edycja "Trybuny Teatru", a organizatorzy już rozpoczynają przygotowania do kolejnej, jubileuszowej. 

 

Foto: Sara Fiszer, Jolanta Kotala

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.11.2019 14:17

Ale, że która?

00


gość ~gość (Gość)18.11.2019 14:12

Ha, ha, ha.... Faktycznie :-))

00


cóż za poza ~cóż za poza (Gość)18.11.2019 12:16

co za szyk, nóżka, bucik, fryz https://www.epiotrkow.pl/multimedia/foto/c89a7384fa6744833772bff65693d118.jpg

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat