Kolejna Rol-Szansa w Piotrkowie

ePiotrkow Sobota, 25 sierpnia 201840 18804
Maszyny i narzędzia rolnicze, środki do produkcji rolniczej, kiermasz roślin ozdobnych i owocowych, pokazy pracy urządzeń – to wszystko czekało w weekend na rolników w ramach XXVII Promocyjno-Handlowej Wystawy Rol-Szansa.

Ładuję galerię...

Na błoniach zamku w Bykach tradycyjnie prezentowali się wystawcy polscy i zagraniczni, m. in. firmy paszowe, producenci maszyn rolniczych i nawozów, hodowcy roślin. Nie brakowało również stoisk z naturalnymi produktami spożywczymi, występów zespołów ludowych, wyrobów rękodzielniczych. W ramach akcji Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi pod hasłem „100 lip na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” na terenie parku posadzonych zostało 10 lip, została także wkopana w ziemię kapsuła czasu.

 

- Nieważne, czy ktoś jest rolnikiem czy producentem maszyn, ogrodnikiem czy pszczelarzem, działa na Podkarpaciu czy na Wybrzeżu… w końcu sierpnia i tak wszystkie drogi prowadzą do Piotrkowa Trybunalskiego. To spotkanie zaowocowało pełną troski obywatelską debatą rolników, producentów, konsumentów, sympatyków wszystkiego, co rodzi polska ziemia – powiedział podczas uroczystego otwarcia wystawy wojewoda łódzki, Zbigniew Rau.

- Cieszę się, że takie wystawy są organizowane nie tylko w większych miastach, np. w Poznaniu, ale również na ziemi piotrkowskiej. To wyjście do rolnika w teren, dzięki któremu może on obejrzeć różnorodne maszyny, zapoznać się z nowoczesnymi technologiami. To nie tylko zwiedzanie stoisk, ale również zakupy pozwalające na to, że nasze polskie rolnictwo się coraz lepiej rozwija – dodał poseł Robert Telus.

Poza częścią wystawienniczą dla rolników przygotowano także liczne konkursy, z których najbardziej popularny tradycyjnie jest Konkurs Wiadomości Rolniczych, polegający na udzieleniu na scenie odpowiedzi na kilka pytań związanych z działalnością rolniczą. Jego druga odsłona odbędzie się w niedzielę w godzinach 14.00-16.00.

 

Ponadto rozstrzygnięte zostały konkursy na najlepsze gospodarstwo ekologiczne na szczeblu wojewódzkim oraz Agroliga 2018.


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkaniec miasta ~mieszkaniec miasta (Gość)26.08.2018 07:53

Rolnicy tak jak każdy przedsiębiorca powinien zarabiać .Ale dlaczego wyciągacie do panstwa i płaczecie gdy cena ziemniaka,tucznika lub zboża jest niska.I chcecie INTERWENCYJNEGO skupu, bo wy nie zarobicie w tym roku.A może lepiej dla was było by zatrudnić się na etacie ,taki jest biznes ,nie każdy rok jest tłusty.

86


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.08.2018 22:14

A policja znowu zaspała zamiast wyłapywać cwaniaków z EPI i ETM, którzy wyjeżdżali ul. Kasztelańską pod prąd.

119


ja ~ja (Gość)27.08.2018 09:46

Szkoda że niektórzy wystawcy bardzo kombinują z jakością towaru. Mam na myśli rozwalający się oscypek, wyglądał jak rozpadający się twaróg po przekrojeniu. Reszta w porządku.

20


gość ~gość (Gość)26.08.2018 11:14

Coś dla januszy z epi

215


gość ~gość (Gość)25.08.2018 20:57

Po wejsciu do unii wies i rolninctwo dopiero sie rozwija dzieki rozdawnictwu piniedzy z unii bez unii rolnictwo kompletnie byloby nieoplacalane bez maszyn i wyposazenia ktore dala unia. Polski rolnik potrafi tylko liczyc na darmowe pieniadze nie posiada zadnego zmyslu przedsiebiorczego, a bez odpowiedniego zmyslu lub unii nie bedzie wogole rolnictwa. Wiec prosze nie wypisywac bzdur ze unia wykancza rolnoctwo bo bez unii nikomu nie oplacalo by sie produkowac. Poza tym jaki sens niszczenia rolnictwa w Polsce skoro jest ono praktycznie tylko tutaj w unii. Ci ktorzy narzekaja na unie to niewdzieczne nieroby ktore chca tylko wiecej za darmow

910


gość ~gość (Gość)26.08.2018 15:45

Jedno wielkie błoto na tej wystawie . Piotrków powinien się wstydzić choć sam jest jak to błoto

110


gość ~gość (Gość)26.08.2018 13:23

Tyle lat od pierwszej wystawy a nadal w bagnie trzeba chodzi.Masakra

80


gość ~gość (Gość)26.08.2018 13:05

Ahahah pogoda fajna

31


gość ~gość (Gość)26.08.2018 10:46

20lat wstecz jak nie było tej całej Unii Ojciec miał 5hektarów 10 świń 2 krowy i zwykłego C330..Pamiętam jak za łebka co sobotę wypuszczał świnki i ciekały sobie po podwórku.Krowy wyprowadzane na pole.A teraz co?Wszystko tylko jak najszybciej utuczyć,zwierzę widzi tylko niebo jak jedzie na rzeź.Kiedyś nawet gnój tak nie śmierdział jak teraz.Narobiło się biznesmenów co se pokupowało ciągników hektarów by sie pokazać a co tydzień komornik podjeżdza do takiego...

115


gość ~gość (Gość)26.08.2018 10:13

Witek ty to ostatnio byłeś przeciwnikiem rolnika bo to cwaniacy i nie tylko a teraz martwisz sie o Polskiego rolnika. A buraki z ep jak parkują to krew zalewa

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat