Kolęda na zgodę?

ePiotrkow Sobota, 24 stycznia 20152 3754
Soliści i zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych biorą udział w X Wojewódzkim Festiwalu „Kolęda pieśnią zgody”, który rozpoczął się dziś (24 stycznia) o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy al. 3 Maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

W tym roku zakwalifikowanych do konkursu w różnych kategoriach zostało około 60 podmiotów wykonawczych.
- W tym roku mamy X edycję festiwalu. Spotykają się uczestnicy z różnych miejsc, prezentują swoje wykonania., ale sam festiwal, oprócz znamion prezentacji umiejętności wokalnych niesie także inne przesłanie – powiedziałbym duchowe, bo kolęda jest pieśnią, która łączy nasz naród, dlatego ten festiwal nazywa się „Kolęda pieśnią zgody” – mówi Zbigniew Włodarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie i jednocześnie jeden z jurorów konkursu.
- Kolęda jednoczy, łagodzi bóle i konflikty, nakazuje, choć przez moment zapomnieć o urazach, troskach, zmęczeniu. Ale też wyjątkowo wyraziście przywodzi pamięć o tych, których zabrakło przy wigilijnym stole. Śpiewamy ją w chwili, gdy nawet najbardziej skłócone rodziny, dzieląc się opłatkiem na znak zgody, siadają do wspólnej wieczerzy z życzeniami pomyślności – zachęcają do śpiewania kolęd organizatorzy festiwalu, którymi są Szkoła Podstawowa nr 8 i Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie.

Główne cele festiwalu to propagowanie kolędy jako formy pieśni zgody i jedności, prezentacja dorobku solistów i zespołów oraz integracja środowiska młodzieży poprzez wspólną pracę.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – godzina 15.45. Warto dodać, że wszyscy laureaci dostaną nagrody rzeczowe.
Wstęp wolny.

Or


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mm ~mm (Gość)24.01.2015 15:10

Lepszy Balcerek niż Baryła

11


Stanisław ~Stanisław (Gość)24.01.2015 13:07

Zaczynam poważnie się niepokoić, że pójdę do swojej żony do sypialni (w wiadomych celach!), a tam, spod kołdry, wyskoczy nagle Balcerek... A zaznaczam, że nie jest on w moim typie.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat