Kogo PiS poprze w Piotrkowie w II turze?

ePiotrkow Czwartek, 25 października 201877 9906
Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że w przyszłym tygodniu ogłosi decyzję w sprawie poparcia jednego z kandydatów na urząd prezydenta Piotrkowa. Na razie nie wiadomo kto ze strony tej partii taką rekomendację uzyska choć wydaje się, że poparcie dla Marleny Wężyk - Głowackiej byłoby prawdziwą sensacją.
fot. archiwum epiotrkow.pl

W programie O TYM SIĘ MÓWI na antenie Radia Strefa FM Zbigniew Ziemba z PiS, odpowiedzialny za wybory w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim powiedział:  - Na pewno będziemy zabierali głos w tej sprawie i będziemy popierać kandydata, który w naszej opinii będzie dawał gwarancję realizacji programu i współpracy z rządem. Na tym etapie to nazwisko jeszcze nie padnie, ale na pewno gremium polityczne podejmie taką decyzję. Przed drugą turą będzie komunikat, który będzie dawał sygnał.

 

Z kolei Grzegorz Lorek, kandydat PiS na urząd prezydenta podkreślił, że elektorat Prawa i Sprawiedliwości w zdecydowanej większości poprzez obecnego prezydenta. – Ja uważam, że wybory są już rozstrzygnięte. Druga tura to będzie taki trochę nieuczciwy pojedynek. Czy to będzie nokaut, czy wygrana na punkty. Nokautującym będzie Krzysztof Chojniak. On zmobilizuje tych wszystkich, których ma, natomiast po drugiej stronie wynik może się nawet zmniejszyć.

 

Lorek uzyskał trzeci wynik w wyborach na prezydenta uzyskując 16,04%. W drugiej turze zmierzą się Krzysztof Chojniak – 49,34% i Marlena Wężyk – Głowacka – 24,18%.

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (77)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.10.2018 12:55

Pis nie musi Pana Chojniaka popierac i zadac koryta Pan Chojniak ma poparcie u moeszkancow a pisiorki to tylko moga zaszkodzic

44


q12werty ~q12werty (Gość)25.10.2018 11:45

Popieram prezydenta Chojniaka.

1217


gość ~gość (Gość)25.10.2018 11:06

Ale to było do przewidzenia ze pis poprze obecnego prezydenta i bardzo dobrze

1013


gość ~gość (Gość)25.10.2018 10:19

Obecny Prezydent ma pewną wygraną
a p Wężyk niech zejdzie na ziemię

1514


gość ~gość (Gość)25.10.2018 12:09

Popieram obecnego prezydenta i życzę Panu wygranej trzymam kciuki.

89


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)25.10.2018 11:11

Poparcie udzielone prezydentowi Chojniakowi będzie oznaczać dwie rzeczy. Przede wszystkim klapę wizerunkową. Partia mówiąca o dobrej zmianie i konieczności zmian także w Piotrkowie udzielająca poparcia układowi trwającemu od 12 lat? Po drugie z punktu widzenia interesów politycznych poparcie Chojniaka to strzał w stopę. Chojniak ma 9 radnych, zawiąże koalicję z ludźmi od Sokalskiego i ma 12 radnych - niewielką większość, która jak ostatnio będzie przepychać wszystko i odrzucać wnioski opozycji. Gdyby wygrała Marlena sytuacja jest inna, bo musi ona zbudować koalicję złożoną z co najmniej trzech ugrupowań: PiS mógłby więc współrządzić miastem. Nawet jeśli Chojniak obieca wam współrządy mając większość w Radzie mając alternatywę jeśli idzie o wybór koalicjanta, może nie dotrzymać słowa lub zrewidować umowę np. po pół roku.
Inną sprawą jest natomiast, że udzielanie poparcia komukolwiek to brak szacunku dla wyborców. Partie, które przegrały wybory nie powinny popierać żadnego z kandydatów. To nie jest zachowanie demokratyczne, tylko oligarchiczne - przetarg, kto zaproponuje więcej stołków.

125


gość ~gość (Gość)25.10.2018 12:02

Nie wierze w zadne bajki tego PO cz jak im teraz KO

47


Aleksy ~Aleksy (Gość)25.10.2018 11:58

Głosowałem w I turze. Obecnie pójdę i skreślę oboje kandydatów. Ani mi Chojniak ani Marlena .
Nie interesuje mnie terror w odbieraniu radnych z innych ugrupowań. Nie interesuje mnie również możliwość zobaczenia na Vice prezydenta Grabarczyka i desantu z PO . Oboje do skreślenia.

33


gość ~gość (Gość)25.10.2018 11:22

Oczywiście ze tak moim zdaniem mamy dobrego prezydenta i niech tak zostanie.

1015


gość ~gość (Gość)25.10.2018 11:08

Układy zawsze były i sa wszędzie w kazdej branży i dziedzinie. Czy uwazacie ze jak zostanie nowa p. Prezydent to nie bedzie układów, nie wprowadzi swoich? Zawsze nowa osoba na stanowisku będzie obstawiać się swoimi, ktorym może zaufac. Jezeli ktos inaczej uważa to nie ma pojęcia na temat zarządzania w samorządzie. I nie oceniajcie obecnego prezydenta po układach tylko po tym co robi w miescie. A na pewno dzieje się dużo dobrego.

99


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat