Koalicja w Radzie Powiatu zawiązana? (AKTUALIZACJA)

Strefa FM Czwartek, 01 listopada 2018128 24144
Polskie Stronnictwo Ludowe, Przymierze Samorządowe, Koalicja Samorządowa oraz Nasza Ziemia Piotrkowska zawiązały koalicję w nowej, VI kadencji Rady Powiatu Piotrkowskiego. Taką informację podały służby Starostwa Powiatowego w Piotrkowie. Tymczasem szef PiS w powiecie piotrkowskim Zbigniew Ziemba podkreśla, że to Prawo i Sprawiedliwość prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami wszystkich ugrupowań (poza PSL) i zamierza rządzić wspólnie z tymi samorządowymi komitetami.

W oświadczeniu przesłanym przez Anetę Stępień, asystenta prasowego Starostwa Powiatowego w Piotrkowie czytamy:


Powiat piotrkowski to wspólnota, której największym dobrem są jej mieszkańcy i ich codzienne potrzeby. Na samorządzie powiatowym spoczywa odpowiedzialność za wypełnianie powierzonych mu obowiązków, takich jak np. poprawa stanu dróg, skuteczna opieka zdrowotna czy dobra edukacja. Chcąc stabilnie i skutecznie realizować dotychczasowe Samorządowe działania, 4 komitety wyborcze - Polskie Stronnictwo Ludowe, Przymierze Samorządowe, Koalicja Samorządowa oraz Nasza Ziemia Piotrkowska - zawiązały koalicję w nowej, VI kadencji Rady Powiatu Piotrkowskiego. Pod porozumieniem, które ma być gwarantem kontynuacji wieloletnich planów i przedsięwzięć, zawartych w Strategii Rozwoju Powiatu, obowiązującej do 2020 roku podpisali się: Stanisław Cubała, Elżbieta Ościk, Piotr Wojtysiak, Sylwester Ossowski, Sławomir Ogrodnik, Krzysztof Mroczkowski, Grażyna Lasek, Bernard Matyszewski, Dariusz Magacz, Michał Szymański i Oskar Kuliński. Wymienieni sygnatariusze zobowiązali się do wzajemnej współpracy dla realizacji potrzeb mieszkańców Powiatu, kontynuacji inwestycji, racjonalizacji kosztów, doskonalenia jakości świadczonych usług wraz dbałością o wizerunek i promocję Powiatu w celu utrzymania się w czołówce rankingu Związku Powiatów Polskich, jako SUPER POWIAT.

Oznacza to, że w opozycji znaleźli się radni Prawa i Sprawiedliwości, które wygrało wybory do Rady Powiatu, wprowadzając 8 radnych oraz radni Przyjaznego Powiatu (2 mandaty). Pierwsza sesja Rady Powiatu odbędzie się nie wcześniej niż 23 listopada. Wtedy dowiemy się, kto zostanie nowym starostą.


Zbigniew Ziemba, przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie Trybunalskim powiedział nam w piątek, że w jego ocenie ten dokument jest roboczym. - Nie jest to ostateczne stanowisko większości radnych. Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Przymierza Samorządowego, Naszej Ziemi Piotrkowskiej, Przyjaznego Powiatu i Koalicji Samorządowej. Mam deklarację tych radnych, że są gotowi do współpracy w ramach koalicji większościowej z PiS.  


Zainteresował temat?

5

11


Komentarze (128)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.11.2018 15:57

Stasiek Ty to jesteś gość!

04


gość ~gość (Gość)07.11.2018 19:18

Bernard Matyszewski to jest gość. Przed wyborami zbiera głosy wyborców dla siebie przeciwko Cubale a po wyborach oddaje je Cubale !!! Czy to w porządku Panie Bernard ???

60


gość ~gość (Gość)07.11.2018 19:13

Szkoda

20


gość ~gość (Gość)06.11.2018 17:10

Po

10


gość ~gość (Gość)02.11.2018 08:01

W powiecie starosta nie szanuje ludzi tak jak syn w Rozprzy.
Jak można być tak zawziętym, głupim i doprowadzić do tego ze OSP głosowały przeciw Jędrzejewskowi tylko po to aby pozbyć się zastępcy, czyli swojego prezesa gminnego osp. Ha ha

141


gość ~gość (Gość)02.11.2018 21:42

radni zostali wybrani , zadne ugrupwanie nie ma wiekszosci to ktoś przecież musi koalicję zawrzeć żeby zarzadzać . my wyborcy nie daliśmy nikomu samodzielnej władzy . to jest wyrok wyborców-dogadujcie się

90


Blanka ~Blanka (Gość)04.11.2018 21:27

Rozgonić tą bandę pociotków znajomków itd. ze starostwa. Cubała zrobił sobił sobie prywatny folwark!!!

110


abc ~abc (Gość)02.11.2018 21:47

Czasy Cubały już przeminęły z wiatrem. Czas na nowe otwarcie.

131


gość ~gość (Gość)02.11.2018 21:38

najlepsze wyjście wszystkim się dogadać i przejść do opozycji.

11


gość ~gość (Gość)02.11.2018 21:36

najlepsze wyjście wszystkim się dogadać i przejść do opozycji.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat