Koalicja piotrkowskich szpitali. Lekarze protestują

Środa, 30 grudnia 201579
Szpital przy ul. Roosevelta tonie, trzeba go ratować. Właśnie tak koalicję dwóch piotrkowskich szpitali uzasadniają władze powiatu. Placówki wymienią się niektórymi oddziałami, częściowo wymienią się też personelem. Lekarze z Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej podnieśli protest. Wg nich pomysł koalicji nie tylko jest nielogiczny, ale wręcz niebezpieczny dla pacjentów. Nie podoba im się, że zmiany nie były z nimi konsultowane.

Ładuję galerię...

Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego (bo to nasz powiat jest właścicielem szpitala miejskiego) przegłosowano zmiany. Teraz pozostaje wcielenie ich w życie.

 

Co się zmieni? Ze szpitala przy Roosevelta do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego mają się przeprowadzić trzy oddziały: chirurgia, kardiologia, urologia. Z SSW do PZOZ przeniesie się ginekologia i położnictwo oraz pediatria.

 

Z Roosevelta na Rakowską przeniesie się 58 osób z personelu (12% obecnego stanu załogi w PZOZ), z Rakowskiej na Roosevelta – 68 osób.

 

- Pomysł jest nie tylko nielogiczny i śmieszy, ale również niebezpieczny dla pacjentów. Zyska wyłącznie szpital wojewódzki. Dlaczego? Bo przejmie jedyny oddział, który przynosi zyski (chodzi o kardiologię) – to z kolei zdanie niektórych lekarzy z PZOZ. Nikt tymczasem nie pytał ich (podobnie jak pielęgniarek), czy chcą pracować przy Rakowskiej. Nie wszyscy deklarują chęć zmiany miejsca pracy.

 

Zdecydowanie negatywnie do zmian nastawiony jest Jacek Stankiewicz, asystent Oddziału Chirurgicznego w PZOZ. - Jako lekarze nie mieliśmy jakiegokolwiek głosu w tej sprawie – mówi. - Być może te wszystkie plany przedstawione na kartce papieru dają jakiś zysk, choć w przypadku leczenia, chyba nie o to chodzi. Kontrakty z NFZ od lat pozostają na tym samym poziomie, tymczasem wszystko drożeje, więc zysk jest tak naprawdę niemożliwy. Co zostanie u nas po zmianach? Oddział internistyczny z dwoma lekarzami. Na oddział wewnętrzny trafiają ludzie z bardzo szerokim spectrum chorób. Na co dzień wspomagamy się wieloma konsultacjami, na które zapotrzebowanie nie zmaleje, a nas przy Roosevelta ma już przecież nie być.

 

Głównym powodem rewolucji w piotrkowskiej służbie zdrowia jest zła sytuacja finansowa szpitala przy Roosevelta. Placówka zakończy ten rok pod kreską, dług wyniesie ok. 1 mln zł. - Koalicja ze szpitalem wojewódzkim jest dla nas szansą. Z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjentów jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. Trwanie w obecnej sytuacji spowoduje jedynie pogarszanie sytuacji finansowej, bo nie ma na czym oszczędzać – przekonywał tymczasem Janusz Tamilla, pełniący obowiązki dyrektora PZOZ.

 

Więcej w kolejnym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”, w kioskach 7 stycznia!

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (79)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

werlosiko ~werlosiko (Gość)31.12.2015 11:37

Tak jest należy zmieniać działalność tych szpitali bo obecnie to tragedia

36


okrza ~okrza (Gość)31.12.2015 10:57

Kto kupi budynek po szpitalu? Ponoć są już chętni i będzie tam dom starców

16


klementyna ~klementyna (Gość)31.12.2015 10:35

Młody ty najpierw ortografii się naucz. Zanim zaczniesz coś pisać bo logiki też w tym nie ma za grosz

41


obserwator ~obserwator (Gość)31.12.2015 06:54

To ratowanie szpitala raczej na Rakowskiej za który jest odpowiedzialny marszałek to wszystko wyjaśnia szpital powiatowy został wydany na pożarcie ciekawe kto za tym stoi tak naprawdę?

36


młody ~młody (Gość)30.12.2015 23:35

Logicznie myśląc jeżeli szpital na ulicy Roosevelta ma ten 1 mln. długu to w czym ma pomóc planowane przeniesienie oddziału chirurgicznego, kardiologicznego do szpitala na ulicy Rakowskiej. To wstęp do likwidacji szpitala na ulicy Roosevelta na rzecz ratowania szpitala przy ulicy Rakowskiej który przejmie aparaturę, potencjał i personel bardziej dochodowych oddziałów związanych ściśle z ratowaniem życia/leczenia piotrkowian. Z samej ginekologii i przychodni ten mały szpital się nie utrzyma, powstanie kolejna spirala długu! Życzę na nowy rok naszej radzie prawdziwego menadżera który pokarze na czym polega prorozwojowe zarządzanie!

75


~gość ~~gość (Gość)30.12.2015 17:19

Starosta z Radą Powiatu odpowiadają za aktualny stan rzeczy. Zajęci byli powiększaniem administracji i utrzymywaniem zbędnych służb, które są kamieniem u szyi tego szpitala, a nie racjonalnym zarządzaniem.

134


~pacjentka /gość/ ~~pacjentka /gość/ (Gość)30.12.2015 17:07

Skoro Rada Powiatu z powoływanymi dyrektorami nie potrafią zarządzać szpitalem to powinno się połączyć oba szpitale pod jedną dyrekcją / realna redukcja kosztów/ , a nie robić fikcyjne ruchy z przenoszeniem oddziałów.

95


jaro ~jaro (Gość)30.12.2015 22:34

Gratulacje dla władz powiatu odwagi

53


Leito ~Leito (Gość)30.12.2015 12:13

Jak już wcześniej pisałem odnośnie bezdomnych na Armii Krajowej stoi budynek który się strasznie marnuje, napis na nim głosi ZUS, otóż budynek jest nowoczesny, ma duże powierzchnie, dysponuje podziemiami. Może by tak nieśmiało zaproponuję, wykurzyć nierobów i przekształcić tenże budynek w szpital....

152


artur.popiel.9 ~artur.popiel.9 (Gość)30.12.2015 19:21

Skoro władze powiatu nie potrafią sobie poradzić z nierentownym szpitalem, to niech się połączą z kamieniołomami bo i tak do niczego innego nie nadają się.
A propos nierentowności to po kiego remontowana była klatka schodowa, czy to jakiś nowy rodzaj zarządzania nierentowną instytucją ?

Komentarz był edytowany przez autora: 30.12.2015 19:25

53


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat