Koalicja bez większości. Jan Dziemdziora nowym przewodniczącym Rady Miasta?

ePiotrkow Środa, 25 maja 2016259 22826
Od trzęsienia ziemi rozpoczęła się środowa sesja Rady Miasta Piotrkowa. Opozycja złożyła wniosek o zmianę porządku obrad i wprowadzenie punktu o odwołaniu Mariana Błaszczyńskiego z funkcji przewodniczącego Rady.

Ładuję galerię...

Pod wnioskiem podpisało się 12 (z 23) radnych, a konkretnie radni Prawa i Sprawiedliwości Platformy Ziemi Piotrkowskiej i – tu zaskoczenie – Jan Dziemdziora, dotąd członek koalicji popierającej prezydenta Krzysztofa Chojniaka.


Opozycja oprócz zmiany przewodniczącego chciała również dokonać zmian w prezydiach komisji problemowych. Tak się jednak nie stało, ponieważ przewodniczący Błaszczyński zdecydował, że sesja będzie kontynuowana dopiero 3 czerwca.

 

O komentarz poprosiliśmy kluczową w tej rozgrywce postać. - O godz. 4.30 podjąłem decyzję – powiedział nam Jan Dziemdziora. - Uważam, że ta zmiana może przynieść lepsze funkcjonowanie Rady, co w konsekwencji przyniesie większe korzyści dla rozwoju miasta. W tej grupie, która właśnie się utworzyła są osoby, które mają fajne pomysły co do bardziej dynamicznego rozwoju Piotrkowa. Na szczegóły niebawem przyjdzie czas. Stanowimy grupę, która widzi, że w mieście robi się różne rzeczy, ale my uważamy, że można to robić lepiej. Te dzisiejsze wydarzenia nie przydają mi przymiotu lojalności, ale jestem zwolennikiem działania w grupie ludzi zdrowo myślących i uważam, że dobrze zrobiłem.

 

Oczywiste wydaje się więc, że opozycja na przewodniczącego szykuje właśnie Dziemdziorę. - Być może tak będzie, ale nie przesądzałbym… - skwitował Dziemdziora.

 

Radni Piotrkowa obrady mają wznowić dopiero w czerwcu, choć właśnie na dziś mieli zaplanowane głosowanie nad udzieleniem prezydentowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok.


Zainteresował temat?

13

3


Komentarze (259)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

SLD ~SLD (Gość)03.06.2016 15:06

Panie Janku - błagam nie przechodź do PIS-u. To są ludzie niekompetentni, wprawdzie wykorzystują hasła socjalne SLD ale manipulują rzeczywistością na czele z Radnym P. Lorkiem. PIS i SLD - chyba zwariuję :(

23


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.06.2016 16:30

Dzisiaj jest 3. czerwca, więc chyba się już ta sesja odbyła, a tu cisza jak po śmierci organisty.

30


obserwator ~obserwator (Gość)03.06.2016 16:01

No to się zaczęło! Choniakowi klakierzy myśleli, że są wieczni na swoich stołkach. Ich zakłamanie i perfidia osiągnęły chyba zenit. Zrobią i powiedzą wszystko, żeby utrzymać władzę. Gołym okiemwidać, że te wpisy to zorganizowana akcja ataku na PIS, radnych opozycyjnych , a najbardziej na p.Jana. Bronią się co sił-pełna mobilizacja. Fakt, że do stracenia mają dużo Bardzo się cieszę że ten ostatni nie jest już z nimi. To może być początkiem końca tego chorego układu kłamstwa, obłudy i hipokryzji. Panie Janie wielki szacunek za pana postawę. Ta struktura chorych na władzę i pieniądze kolesi musi się w końcu rozpaść. Apropo pieniędzy- widok na sesji posranego ze strachu Błaszczyńskiego (że mu mogą okroić kasę) wart jest każdych.

12


Do Pana Dziemdziory ~Do Pana Dziemdziory (Gość)03.06.2016 11:34

Czytając Pana odpowiedzi na niektóre komentarze zrobiło mi się smutno,a jednocześnie dziwię się,że nagle dostrzegł Pan,,mądrych ludzi,,. Czym ta nagłość jest spowodowana? Czyżby do tej pory,przez tyle lat miał Pan styczność z kretynami? Należał Pan do SLD,jak Ci ludzie z którymi Pan współpracował mogą się czuć po Pana wypowiedziach?,p.Ewa Ziółkowska,uważam,że bardzo mądra kobieta i inni? Nieładnie Panie Dziemdziora,myślę,że po takich Pana działaniach,sporo wyborców o Panu zapomni,a już myślałam,że chce Pan zostać najstarszym samorządowcem w historii Piotrkowa......

53


piwo ~piwo (Gość)03.06.2016 11:56

Przegonić "platfusów" z naszego miasta.
PIS oczyścić z kłamców, komunistów i G. L.

32


z miasta ~z miasta (Gość)02.06.2016 23:56

Popieram działania opozycji. Przez 1,5 roku byli wybitnie lekceważeni i obrażani. Wreszcie nadszedł czas, by role się odmieniły... To co tu widzimy - zmasowany atak na najlepszego samorządowca miasta i powiatu - jest tylko elementem obrony grupy dotychczas rządzącej. Boją się o przyszłość swoich planów, wydatków, realizacji obietnic. I tyle.
A w myśl przysłowia, które do tej pory sami przytaczali "Psy szczekają, karawana jedzie dalej" wszyscy pojedziemy - mam nadzieję do lepszych, merytorycznych rządów w PT, poszanowania ludzi, wysłuchania ich problemów i postulatów, słowem - rzetelnej służby mieszkańcom.
W piątek trzymam kciuki!!!

55


niki ~niki (Gość)03.06.2016 10:22

Ci,co tak krzyczą w imieniu Piotrkowian,niech krzyczą tylko za siebie,ja nie mam z tym nic wspólnego,a w przypadku p.Dziemdziory,zdrady nie toleruję

35


Laura ~Laura (Gość)01.06.2016 12:12

Myślę,że ten piotrkowski ,,PiS,, ma niewiele wspólnego z tym na górze,bo kto by z PiSu niszczył prawicowego prezydenta jeżeli ten agitował w wyborach na ludzi z PiS? Dudę,Wojciechowskiego?

88


Mów za siebie ~Mów za siebie (Gość)03.06.2016 10:09

Ciągle tutaj ktoś próbuje nam wmówić czego oczekują piotrkowianie,niech mówi raczej za siebie,nie za ogół.

32


obserwator ~obserwator (Gość)03.06.2016 00:03

A ja czuję, że ktoś tu się bardzo boi oderwania od stołka i ima się wszelkich metod wpływania na p. Janka. Radni! Panie Janie! Nie dajcie się zastraszyć. Róbcie swoje! Piotrkowianie tego oczekują.

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat