Klub młodzieżowy w Piotrkowie!

Tydzień Trybunalski Sobota, 24 kwietnia 20218 3178
Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji parku Belzackiego. Teren inwestycji został już ogrodzony i na całym jej obszarze obowiązuje zakaz wstępu, nawet dla bobrów. W przyszłości w tym miejscu powstanie m. in. plenerowa scena oraz klub młodzieżowy. Klub młodzieżowy! To jest właśnie to, czego w Piotrkowie naprawdę brakuje. W ten sposób zadamy kłam krzywdzącej opinii, że jest to miasto emerytów i rencistów.
fot. piotrkow.pl
  • Klub radnych PiS w Piotrkowie zwrócił się do magistratu z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy. Można byłoby wrzucać do niego plastikowe nakrętki. Dzięki temu każdy mógłby pomóc osobom potrzebującym. Kolejnym krokiem mogłoby być postawienie Piotrkowskiej Wątroby, gdzie można by wrzucać tzw. małpki.

  • Piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika wzbogacił się  o dodatkowy zbiornik na ciekły tlen. Decyzja o instalacji zapadła w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością poddawania tlenoterapii większej liczby pacjentów placówki – szczególnie tych chorych na Covid-19.Ten zbiornik był szpitalowi potrzebny jak tlen.

  • Po raz kolejny w Piotrkowie przed budynkiem jednej z siłowni  - tym razem tej przy ul. Sulejowskiej -  wejścia pilnowali policjanci. Legitymowali osoby wchodzące do środka. Takiemu zachowaniu mundurowych przeciwni są właściciele budynku  prowadzący w nim  działalność szkoleniową. Inni przedsiębiorcy z tej branży  zastanawiają się nad wytoczeniem wobec policjantów pozwów cywilnych o uniemożliwianie prowadzenia działalności gospodarczej. A nikt nie pomyślał, że warto by policjantów jakoś wynagrodzić za pilnowanie wejścia.

  • Publiczna toaleta na placu Niepodległości w Piotrkowie nie działa. Mieszkaniec, mimo uiszczonej opłaty, nie mógł skorzystać z miejskiego szaletu. Piotrkowianin przesłał filmik do redakcji portalu epiotrkow, na którym widać że po dokonaniu opłaty drzwi do toalety nie otwierają się. Pojawiły się sugestie, że może nie zna hasła, albo zapomniał PIN-u, ale po interwencji ZDiUM sprawa szybko została wyjaśniona. Choć pewien nieładny zapach pozostał.

  • Pomimo tej chwilowej usterki, cała przebudowa placu Niepodległości została nominowana do finału Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Konkurs jest naprawdę otwarty, ale tylko do 10 maja. Potem zostanie zamknięty, a specjalna kapituła po podsumowaniu głosów jury i internautów nagrodzi najpopularniejsze budowle i modernizacje roku. Jeśli wygramy, internetowe trolle i tak napiszą, że wyżebraliśmy. Jeśli przegramy, internetowe trolle napiszą że przegrywamy wszędzie i zawsze.

  • W centrum Rozprzy stanie eko-słupek. To urządzenie, które pokazuje aktualną jakość powietrza w okolicy. Kolor znajdującej się na urządzeniu lampki odpowiada aktualnemu stężeniu pyłów w powietrzu. Dane można śledzić także w specjalnej aplikacji mobilnej. Podejrzewam,  że po zamontowaniu tego słupka słupki poparcia dla urzędującego wójta pójdą do góry. Jeszcze bardziej.

  • Po kolejnym wzroście liczby zakażeń koronawirusem jesteśmy w okresie stabilizacji - powiedział w sobotę  znany (a dokładniej poznany rok temu dzięki mediom) wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Stabilizacja – to brzmi dumnie. Trochę lepiej niż znane hasło: jest ch…o, ale stabilnie.

Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gdjsay ~gdjsay (Gość)26.04.2021 10:58

Klub młodzieżowy i altana... a na Szczekanicy nic nie ma. Może ktoś pomyśli w końcu o tej części miasta?

10


laki ~laki (Gość)25.04.2021 17:39

Ta....a Piotrkowskie stowarzyszenie esmmk od 2014 roku nie może się doprosić pomieszczeń na modelarnię, aby podjąć pracę z dziećmi, młodzieżą i innymi chętnymi. Dali im od łaski jakieś gówno z wilgocią w podziemiach szkoły. A tu klub młodzieżowy? Może i powstanie, zgarną laury, profity jacy to wspaniali i jak to myślą o młodzieży. Potem kiedy zgasną lampy fleszy, tak jak było po Trybunałach Modelarstwa Kolejowego, oleją wszystko i wszystkich!

51


Ham ~Ham (Gość)25.04.2021 08:20

rewitalizacji Bugaja była by dobra inwestycja

64


Hhhhjj ~Hhhhjj (Gość)24.04.2021 23:26

Bugaj się prosi aby coś z nim zrobiono a nie za tyle kasa idzie w błoto na park

67


Zjawa ~Zjawa (Gość)24.04.2021 17:22

Klub Młodzieżowy to jest tam od lat po 22.00

130


covid ~covid (Gość)24.04.2021 20:10

Jak to mówią niema takiego złego, co na dobre nie wyjdzie . Covid zrobił kawał dobrej roboty.Hmm Piotrków się odmłodził.SUPER

38


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat