Klub Młodego Programisty w Piotrkowie cieszy się dużym zainteresowaniem

ePiotrkow Niedziela, 17 marca 20192 2607
Cykl zajęć w ramach II piotrkowskiej edycji Klubu Młodego Programisty zakończony. W Piotrkowie Trybunalskim cieszył się on dużym zainteresowaniem, a we wtorek (19 marca) rozpocznie się kolejna odsłona tych warsztatów.
fot.: pixabay

O tym na czym polegały spotkania w Klubie Młodego Programisty opowiedziała nam trener Monika Nowak, która zajmuje się programistycznym szkoleniem najmłodszych mieszkańców Piotrkowa. - Dzieci miały do dyspozycji pomoce dydaktyczne takie jak tablety, zestawy robotów, czyli ozoboty, roboty "evo" oraz "edisony". Korzystamy również z mat edukacyjnych czy kart pracy dostosowanych do poszczególnych scenariuszy. Nasze grupy liczą po 15 osób, a dzieci ochoczo i aktywnie uczestniczą w zajęciach.


W sumie klubów młodych programistów jest 16 bo w każdym województwie funkcjonuje jeden klub. Podczas zajęć setki dzieci uczą się czegoś nowego. Co najbardziej podobało się uczestnikom warsztatów w Piotrkowie? Posłuchajcie sami.

 

 

Kluby młodych programistów to ogólnopolski projekt Ministerstwa Cyfryzacji oraz Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Kolejna piotrkowska edycja rusza już 19 marca, a zajęcia będą się odbywać w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.03.2019 15:43

Super inicjatywa

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat