Klub Młodego Programisty

ePiotrkow Środa, 04 marca 20202 1835
Kluby Młodego Programisty to inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji i NASK. To miejsca, w których dzieci i ich rodzice mogą wziąć udział w darmowych lekcjach programowania. Kluby działają w całej Polsce – po jednym w każdym województwie, w tym w Piotrkowie Trybunalskim.

Klub Młodego Programisty działa w Ośrodku Edukacji Artystycznej przy ulicy Słowackiego 13 w Piotrkowie Trybunalskim. To tam w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania dzieciaki stawiają pierwsze kroki w stronę … świata nowych technologii. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy w bardzo przystępny sposób uczą podstaw programowania.

 

Organizowane są zajęcia dla dwóch grup wiekowych (uczniów z klas 1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej). Poprzez udział w warsztatach, dzieci mogą poznać jedną z kluczowych kompetencji XXI wieku. Przy okazji uczymy także analitycznego myślenia i pracy w grupie, innowacyjność, wytrwałość, chęci podejmowania działań, rozwiązywania skomplikowanych problemów i pokonywania trudności.  A wszystko w atmosferze dobrej zabawy!

 

Zapisz dziecko na warsztaty.

 

Już w poniedziałek (2 marca), punktualnie w południe, ruszyła rekrutacja na nowy cykl zajęć. 

 

W tym cyklu zajęć w Klubie Młodego Programisty warsztaty będą odbywały się w środy od 11 marca do 20 maja.

Zapraszamy!

 

Otwarcie Klubów Młodego Programisty to część projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.03.2020 08:13

zajęcia tylko dla wybranych?

10


gość ~gość (Gość)04.03.2020 08:12

Szybko podajecie wiadomości. Nie można było tego napisać przed zapisami żeby każdy miał szansę?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat