Klasa okręgowa: Włókniarz już wiceliderem

Wtorek, 07 kwietnia 20090
Najciekawszym meczem 19. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej było spotkanie pomiędzy Włókniarzem Moszczenica a Lechią Tomaszów. Przed tym meczem tomaszowianie zajmowali drugie miejsce w tabeli, zaś Włókniarz był trzeci.
Do 80. minuty utrzymał się bezbramkowy remis. Dopiero w końcówce gospodarze zdobyli zwycięskie gole. Ich autorem był Zbigniew Kowalczyk. Dzięki tej wygranej Włókniarz awansował na pozycję wicelidera.
W meczu sąsiadów w tabeli padł remis. Derby w Wolborzu nie przyniosły rozstrzygnięcia, a Piotrcovia kończyła mecz ze Szczerbcem w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał w 62. minucie Mateusz Pęcina. Drugie, derbowe spotkanie powiatu piotrkowskiego zakończyło się wygraną gospodarzy. GUKS Gorzkowice pokonał 2:1 Skalnika Sulejów.

Oto wyniki:
Włókniarz Moszczenica - Lechia Tomaszów 2:0 (0:0) (Zbigniew Kowalczyk 2)
GUKS Gorzkowice - Skalnik Sulejów 2:1 (1:0) (Robert Rozpończyk, Tomasz Jankowski - Dariusz Wawrowski)
LKS Wola Krzysztoporska - Polonia Gorzędów 1:1 (0:0) (dla LKS: Kamil Sudra)
Szczerbiec Wolbórz - Piotrcovia 0:0
LKS Mierzyn - Omega II Kleszczów 0:1 (0:0)
Świt Kamieńsk - Astoria Szczerców 2:2 (1:0)
Zjednoczeni Bełchatów - KS Poświętne 2:1 (1:1)
Czarni Radomsko - OTS Opoczno-Gorzałków 4:3 (3:2)