Klarneciści grali na Starówce

ePiotrkow Piątek, 17 maja 20192 2130
Trzy zespoły klarnetowe zaprezentowały się w piątkowy wieczór w Rynku Trybunalskim. Wydarzenie odbyło się w ramach XIII Festiwalu Klarnetowego.

Ładuję galerię...

Festiwal Klarnetowy organizowany jest nieprzerwanie od 1995 roku. W tegorocznej edycji, która rozpoczęła się we wtorek, bierze udział 200 muzyków z całej Polski. W piątek na piotrkowskiej Starówce najpierw zaprezentował się duet klarnecistów z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie: Jan Tomaszuk i Mateusz Sowa. Później dla piotrkowskiej publiczności grał kwintet z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju w składzie: Kamila Czyż, Wiktoria Jancz, Bartosz Mazur, Marta Matuszyńska Adrian Pietrzak. Muzycy zaprezentowali utwór W. A. Mozarta.

Jako ostatni wystąpili klarneciści z Czech.


W sobotę 18 maja o godz. 14.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej uroczyście zakończona zostanie rywalizacja klarnecistów, potem odbędzie się koncert laureatów.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.05.2019 09:51

Zawsze fajnie jak mają jakieś cele, szkoda tylko że koncert organizowany na siłę i młodzież grała sama dla siebie. A w tym samym czasie w amfiteatrze impreza, jakby ktoś pomyślał żeby ich tam "wpleść"mieli by dla kogo grać to zawsze przyjemniejsze.

40


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)17.05.2019 20:24

To bardzo miłe, jak młodzi ludzie mają takie pasje.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat