ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kino „Helios” w Piotrkowie skończyło 10 lat

Piątek, 20 grudnia 2019 2851
W ciągu 10 lat każdy z projektorów piotrkowskiego kina Helios, znajdującego się w galerii Focus Mall, łącznie wyświetlał filmy przez 42 tys. godzin. W tym czasie pracownicy kina przygotowując dla odwiedzających ich kinomanów popcorn żużyli 50 ton ziaren kukurydzy oraz ponad 10 ton karmelowego cukru. Największą frekwencją cieszyły się film „Avatar”.

Ładuję galerię...

Piotrkowskie kino „Helios” świętowało w tym roku 10-lecie swojej działalności w galerii Focus Mall. Przez ten czas kino, mogące pochwalić się pięcioma klimatyzowanymi salami na 1059 widzów, w tym trzema wyposażonymi w technologię Dolby 3D Digital Cinema, zdobyło sympatię mieszkańców naszego miasta i okolic. Piotrkowski Helios otwarty jest dla wszystkich kinomaniaków przez siedem dni w tygodniu – wyjątkiem jest Wigilia i pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Jego działalność to przede wszystkim prezentacja szerokiej publiczności najnowszych filmów z całego świata, a także realizacja specjalnych projektów, takich jak: spotkania ze znanymi twórcami filmowymi, organizacja maratonów filmowych czy pokazy kina ambitnego. A w tym wszystkim pomaga pracownikom kina nowoczesna technologia – zanim w tej branży na dobre zagościły cyfrowe kopie filmów w użyciu były taśmy. Rolka 2-godzinnej produkcji ważyła prawie 30 kilogramów i miała długość 3 kilometrów. Współcześnie filmy ważą 150 gigabajtów. Warto jeszcze wspomnieć, iż pobór mocy największej lampy projekcyjnej zamontowanej w piotrkowskim Heliosie wynosi 6000W – można go porównać z 600 żarówkami 100W pracującymi w jednym momencie.

 

Jeśli natomiast chodzi o frekwencję to w ciągu tych 10 minionych lat największa popularnością wśród odwiedzających piotrkowską siedzibę X Muzy cieszył się film „Avatar” oraz rodzime produkcje: „Kler” i seria komedii „Listy do M.”

Przez dziesięć lat działalności pracownicy kinowego baru przygotowując popcorn dla odwiedzających ich kinomanów zużyli 50 ton ziaren kukurydzy oraz ponad 10 ton karmelowego cukru. Klienci kina wypili również ponad 1,5 tony kawy.

 

W najbliższym czasie kino Helios zaprasza na Sylwestrowy Maraton – do wyboru dwie opcje filmowe – przedpremierowo „Mayday” i „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” oraz „Gorący temat” i „Judith”. Na tych, którzy zdecydują się spędzić nadchodzącego Sylwestra w kinie obok wspomnianych seansów czeka specjalny konkurs oraz noworoczny toast o północy. Bilety już do nabycia w kasie kina lub na stronie internetowej.


Zainteresował temat?

4

5


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat