Kilogramy amfetaminy schował w... lodówce

ePiotrkowTomaszów Wtorek, 05 stycznia 20215 2571
Miał blisko 3 kilogramy amfetaminy. Była schowana w lodówce, ale i tam zajrzeli policjanci. Teraz 38-latkowi z Tomaszowa Mazowieckiego może grozić kara do 15 lat więzienia, bo w świetle prawa jest narkotykowym recydywistą.
fot. policja

Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 38-letni mieszkaniec tego miasta może posiadać znaczne ilości narkotyków. Podejrzenia okazały się słuszne i mężczyzna został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.


Policjanci podejrzewali gdzie może przebywać mężczyzna i w tym właśnie rejonie prowadzili obserwację. 1 stycznia 2021 roku w godzinach wieczornych zauważyli 38-latka. Kryminalni wylegitymowali go. Podczas interwencji zachowywał się nerwowo i nie potrafił tego uzasadnić. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może posiadać przy sobie zabronione prawem środki. Podczas kontroli osobistej mężczyzny kryminalni zabezpieczyli torebki foliowe z białym proszkiem i suszem roślinnym. Testery narkotykowe wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana i amfetamina. Wyjaśniło to nerwowość tomaszowianina i dało podstawy do jego zatrzymania.


Policjanci przeszukali mieszkania należące do podejrzewanego jak również jego samochód. W trakcie poszukiwań w lodówce policjanci znaleźli i zabezpieczyli worek foliowy, w którym znajdowało się wiadro wypełnione białym proszkiem. Sama substancja ważyła ponad 2,5 kg. Tester narkotykowy wykazał, że to amfetamina. W tym samym miejscu policjanci zważyli, zbadali i zabezpieczyli torebkę foliową z zawartością 137 gram amfetaminy, 31 sztuk tabletek, pojemnik z białym proszkiem o wadze blisko 150 gramów, słoik i pojemnik z tworzywa sztucznego z cieczą oraz wagę elektroniczną. Łącznie w trakcie przeszukania i kontroli osobistej policjanci zabezpieczyli ponad 2700 gramów amfetaminy i ponad 0,5 grama marihuany. Wszystkie te substancje zostaną poddane dalszej analizie w policyjnych laboratoriach.


Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, sąd wobec 38-latka zastosował na najbliższe trzy miesiące tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, bowiem wymienionego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_boczus ~gość_boczus (Gość)06.01.2021 10:59

Co z tego że go złapali jak na okolicy jest takich jeszcze kilkunastu co diluja i nawet jawnie policja wie o tym

20


Bolek ~Bolek (Gość)05.01.2021 21:30

Tępić dilerów bo amfetamina to trucizna niszcząca młodych ludzi

30


gość_jjk ~gość_jjk (Gość)05.01.2021 11:07

Dajcie lubią normalną pracę za normalne pieniądze z normalną umową a nie śmieciówki

44


sfd ~sfd (Gość)05.01.2021 13:19

tyle towaru a waga najtańsza za 10 zł od chińczyka

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat