Kilkuset mieszkańców Piotrkowa protestuje. Nie chcą, by zabrano im przychodnię

ePiotrkow Wtorek, 31 stycznia 201749 14387
Kilka dni temu informowaliśmy na naszym portalu o planowanych przez szpital powiatowy zmianach w służbie zdrowia. Jedną z nich jest przeniesienie przychodni lekarskiej z budynku przy Dmowskiego 37 do tego przy Al. Armii Krajowej. Mieszkańcom osiedla Południe w Piotrkowie ten pomysł się nie podoba. Podnieśli protest, pod którym – jak wynika z naszych informacji – podpisało się już 600 osób.

Ładuję galerię...

Jak informowała nas kilka tygodni temu pełniąca obowiązki dyrektora szpitala przy Roosevelta Eliza Bartkowska, połączenie przychodni jest konieczne z powodu rezygnacji z pracy 3 lekarzy.

Przychodnia POZ z Dmowskiego i ta z Armii Krajowej mają zostać połączone od 1 marca.

 

Choć przychodnię prowadzi szpital przy Roosevelta, którego organem prowadzącym jest powiat piotrkowski, właścicielem budynku przy Dmowskiego jest miasto Piotrków. 

 

- Atmosferę na osiedlu Południe od dłuższego czasu zakłócają rozsiewane, powtarzające się plotkarskie informacje dotyczące budynku i mieszczącej się w nim przychodni lekarskiej nr 5 przy ul. Dmowskiego – piszą protestujący mieszkańcy osiedla, którzy treść pisma przesłali do Biura Rady Miasta.

 

Pierwsza z plotek, która zaniepokoiła piotrkowian dotyczyła zmiany przeznaczenia budynku przy Dmowskiego. - Następna wieściła powstanie przychodni konkurencyjnej w byłym biurowcu Piomy, co stało się faktem. Faktem też jest, że w przychodni nr 5 zaczęły się dla chorych męczące ograniczenia w usługach specjalistycznych – piszą dalej mieszkańcy. – Kolejna, już groźna plotka, dotyczyła zapowiadanego przeniesienia przychodni nr 5 na ul. Armii Krajowej do zachwalanego, gorszego budynku. Nie podano, że oddalonego od miejsca zamieszkania pacjentów. W grudniu 2016 r. z gazety dowiedzieliśmy się, że decyzję o takiej przeprowadzce podjął organ prowadzący i przypuszczamy, że latem 2016 r. nie podano jej do publicznej wiadomości. Przypuszczamy, że ukryto ją, by dojrzewała. Jest to dziwny rodzaj „profilaktyki zdrowotnej”. Pacjenci, przypominając słyszane plotki, denerwują się, bo władza chce arbitralnie zmusić ich do podejmowania decyzji  w sprawie, której nie oczekiwali i której nie chcą, bo jest to niekorzystna zmiana dotycząca około 4000 osób przymuszonych do wędrówki, z czego 3500 z miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Rada Osiedla Południe, słysząc obawy i wsłuchując się w opinie mieszkańców, przekazywała informacje w tej sprawie do Biura Rady Miasta. Konkretnych odpowiedzi jednak nie było. - Mieszkańcy osiedla uważają, że zakusy na budynek, w którym jest przychodnia nadal trwają i dąży się do pozbycia pacjentów. Niezadowolenie wśród nich nasila się. Pytają, dlaczego przedstawiciele samorządu o nich zapomnieli i przypominają, że są osobami samorządu terytorialnego miasta. Od wybranych przedstawicieli oczekują informacji – czytamy w piśmie wystosowanym do Rady Miasta, a które trafiło również do naszej redakcji.

 

Mieszkańcy oczekują dyskusji nad skutkami społecznymi planowanych zmian w służbie zdrowia. Czy do takiej dojdzie? Wkrótce się przekonamy. 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hu.hu ~hu.hu (Gość)03.02.2017 07:47

Prezydent Piotrkowa ma to w nosie!

10


Jula ~Jula (Gość)03.02.2017 07:17

Jest juz 1000 podpisów!!!

00


Ona ~Ona (Gość)02.02.2017 02:19

Do Cubały z żalami trzeba bo to On steruje tym cyrkiem i szpitalem

10


LEKARZ ~LEKARZ (Gość)02.02.2017 01:36

Pierwszy raz, chciałam tu opublikować merytoryczny komentarz o rozbudowanym do granic możliwości podziale samorządowym i administracyjnym kraju, z którym wiążą się niebagatelne wydatki . Ciekawe jak długo tu trzeba czekać na publikacje komentarza ?? Czekam na jego publikację i ....nic. Nie wolno tu tych informacji zamieścić ?? Komuś nie PSLosują? P.S. wysyłam komentarz drugi raz !!!

10


LEKARZ ~LEKARZ (Gość)02.02.2017 00:55

Nie ma pieniędzy dla chorych, na na przychodnie czy szpitale ??....Ale jest na podział kraju i "samorządu" !!
OTO SAMORZĄDOWE UWŁASZCZENIE NA PODATKACH WSZYSTKICH POLAKÓW !!.........................
A.Urząd Marszałkowski w każdym Województwie......................................................................................
B.Urząd Wojewódzki w każdym mieście wojewódzkim................................................................................
C.Delegatura Urządów Wojewódzkich w każdym mieście powiatowym........................................................
D.Urząd Miasta w każdym mieście - od miast wojewódzkich do najmniejszych,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.....................
E.Starostwa Powiatowe w każdym mieście powiatowym............................................................................
F. Starostwa Powiatowe w każdym mieście WOJEWÓDZKIM,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.........
G.Urzędy Gmin w każdej Gminie, każdego miasta podzielonego na Gminy i każdego Powiatu podzielonego na Gminy

10


subiekt ~subiekt (Gość)01.02.2017 12:30

vice starosta Pan Piotr jest doktorem nauk medycznych wie co robi dla mieszkańców miasta Piotrkowa a ci z Rękoraja (miejscowość zamieszkania i pochodzenia vice starosty Pana Piotra) też przyjadą i staną w kolejce a co.

33


Hera ~Hera (Gość)01.02.2017 23:32

Potrzebna była choinka i bombka? Za miliony? Było miastu dołożyć do przychodni??? Nie Pan Prezydent teraz robi 800 lecie Piotrkowa wyjazdy służbowe za granice auto z salonu 3 razy rozbite limuzyna tak tak drodzy moi to miasto dyryguje przychodnia na Dmowskiego a najlepiej zgonić na kogoś, wstyd Panie Prezydencue, żal ludzi którzy są wprowadzani w błąd, starsi i źle poinformowani sieją nepotyzm i strach, gdzie jesteś Boże ???

10


Iga ~Iga (Gość)01.02.2017 23:23

Pierwsze pytanie...powiat grodzki? Powiat ziemski...przychodnia to mieszkańcy powiatu grodzkiego czyli Pana Prezydenta Chojniaka który oczywiście spuścił sie na Starostwo, bo jeżeli przestaje sie w mieście układać to wina leży po czyjejś stronie, powiat nie odpowiada za mieszkańców i przychodnie na Dmowskiego. Gratuluje Wam tłuki myślenia, bo myślenie w Piotrkowie zaczyna bolec... przykre ale prawdziwe!!!

10


Ff ~Ff (Gość)01.02.2017 22:27

I ekstra mam na to wywalone bo i tak prywatnie się leczę

10


Oxi ~Oxi (Gość)01.02.2017 22:16

Ciekawe czy vice znowu nominacja do nagrody za ratowanie służby zdrowia w piotrkowie.. hmmmm przepraszm probe ratowania....to by coś hmmmm

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat