Kilkaset osób wzięło udział w Rajdzie prażonego ziemniaka

ePiotrkow Poniedziałek, 26 września 20160 3842
250 uczestników zgromadził pieszy i rowerowy "Rajd prażonego ziemniaka", który odbył się w miniony weekend. Uczestnicy mieli nie tylko doskonałą okazję do zintegrowania się i nawiązania nowych znajomości na turystycznych szlakach, ale również do spróbowania wybornej zapiekanki ziemniaczanej, która czekała na mecie rajdu. Gdy potrawa „dochodziła” w piecu, piechurzy wędrowali obrzeżami miasta, podziwiając jesienne krajobrazy.

Ładuję galerię...

Trasa prowadziła przez podpiotrkowskie pola, łąki i nieużytki. Dodatkowych emocji dostarczył z pewnością widok koni galopujących po pastwisku. Rowerzyści przejechali natomiast ścieżkami rowerowymi, by następnie z Piotrkowa pojechać w kierunku Koła, a po odwiedzinach w osadzie ekologicznej wrócili do Piotrkowa. Na mecie, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie rozstrzygnięty został konkurs na najzabawniejszy kształt ziemniaka, który w tym roku rozegrany został w dwóch kategoriach: ziemniak ziemniaczany i ziemniak artystycznie modyfikowany. Przeprowadzony został także konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który pozwolił na sprawdzenie wiedzy turystów kolarzy. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano nagrody i upominki ufundowane dzięki życzliwości i wsparciu Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie i Zarządu Głównego PTTK w ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat