Kilkadziesiąt firm chce budować obwodnicę

ePiotrkow Wtorek, 28 stycznia 20145 5066
Wydaje się, że drogowe blokady krajowej "ósemki" przyniosły sukces. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi zakończyła właśnie przyjmowanie wniosków od firm, które chcą budować północną obwodnicę Bełchatowa.

Planowana od dawna trasa za kilka lat stanie się rzeczywistością. Do pierwszego etapu przetargu wpłynęło 21 wniosków. - W drugim etapie przetargu znajda się firmy, które zostaną najlepiej ocenione nie tylko pod względem finansowym. Pod uwagę zostaną wzięte także możliwości potencjalnych wykonawców. Drogę zamierzamy zrealizować w dość wysokim standardzie, lepszym niż obecna droga krajowa nr 8, która przebiega przez Bełchatów. Prace budowlane mają potrwać nie dłużej niż 22 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych. Jeżeli procedury nie przedłużą się, to budowa rozpocznie się w tym roku, a zakończy pod koniec 2016 – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Jak dodał Maciej Zalewski, głównym zadaniem 11-kilometrowej obwodnicy będzie wyprowadzenie z centrum Bełchatowa ruchu tranzytowego oraz usprawnienie przejazdu na trasie Warszawa-Wrocław (DK8).

Nowa obwodnica będzie miała trzy pasy ruchu, naprzemiennie: dwa w jednym kierunku i jeden w przeciwnym. W ramach inwestycji mają powstać również węzły drogowe ułatwiające m.in. komunikację z drogami wojewódzkimi.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

paga ~paga (Gość)30.01.2014 10:28

Kurde ludzie jesteście w wiadomościach lokalnych! ;]

11


zdziwiona ~zdziwiona (Gość)29.01.2014 15:05

dlaczego informacje z bełchatowa są na e piotrkow -mnie to nie interesuje :(

11


pit ~pit (Gość)29.01.2014 10:52

Dla mnie ta budowa nie ma sensu. Skoro buduje się S8 przez Łódź to cały ruch też pójdzie przez łódź. ta obwodnica może okazać się nie potrzebna, przynajmniej na razie.

04


tracer ~tracer (Gość)29.01.2014 09:31

Wielka porażką było wybranie wariantu " łódzkiego " S8, gdyby nie ten fakt to już dawno byśmy jeździli S8 na Bełchatów i dalej na Wrocław,w komfortowych warunkach.

20


erw ~erw (Gość)28.01.2014 15:30

ebelchatow kurna to jest

05


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat