ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kilka skutecznych sposobów na pozbycie się rozstępów

Piątek, 24 lipca 2020 1114
Blizny i pręgi na skórze, czyli powszechnie nazywane rozstępy, występują niezwykle często. Większość kobiet, z powodu budowy ciała i zmian hormonalnych zachodzących w żeńskim organizmie, posiada predyspozycje do pojawienia się rozstępów, czy to w momencie dojrzewania, czy w czasie ciąży i po niej.

Nie tylko w tych momentach jesteśmy narażone na pękanie włókien kolagenowych (czyli właśnie rozstępy). Mogą one zawitać na naszej skórze w przypadku, gdy szybko zwiększymy masę naszego ciała, czy to poprzez rozrost tkanki tłuszczowej, czy masy mięśniowej (ten problem występuje najczęściej u mężczyzn).

 

Rozstępy najpierw przyjmują formę czerwonych pręg, jednak stają się permanentne w momencie, gdy ich kolor zmienia się na biały. Na tym etapie aplikacja kremów na niewiele się już zda i jeżeli pragniemy pozbyć się rozstępów, powinniśmy skierować swoje kroki do gabinetu medycyny estetycznej. Jakie zabiegi medycyny estetyczne mogą pomóc nam w walce z rozstępami?

 

 

Usuwanie laserem

 

Blizny na skórze możemy usunąć za pomocą lasera. Taka metoda ma wiele plusów – jest bardzo precyzyjna i niezwykle skuteczna. Laser rani naszą skórę, co powoduje, że naskórek pobudzany jest do regeneracji. Ten proces sprawia, że pręgi na skórze zanikają, a w ich miejsce pojawiają się nowe włókna kolagenowe. Leczenie z pomocą lasera obejmuje z reguły serię zabiegów (w zależności od tego, jak głębokie są zmiany), a po zakończonej kuracji cieszymy się skórą, na której niewidoczne są wcześniejsze pręgi. Usuwanie blizn laserowo może sprawiać ból, więc czasem stosuje się przy takich zabiegach znieczulenie.

 

Komórki macierzyste

 

Coraz częściej, przy tego typu zabiegach wykorzystuje się komórki macierzyste. Komórki te mają niezwykłe właściwości regeneracyjne, które pozwalają im naprawiać zniszczone tkanki czy właśnie skórę. Pobrane i przeszczepione komórki zregenerują włókna kolagenowe, co spowoduje zaniknięcie rozstępów. Ta metoda jest niezwykle bezpieczna – nie istnieje ryzyko odrzucenia komórek, gdyż pobierane są one od samego pacjenta. Więcej szczegółów znajdziesz na drmarcinnowak.pl/oferta/komorki-macierzyste/.

 

Dermabrazja

 

Dermabrazja również znajdzie się w grupie jednych ze skuteczniejszych zabiegów, pozwalających pozbyć się rozstępów, choć do najprzyjemniejszych nie należy. Sam zabieg polega na pozbyciu się wierzchnich warstw naskórka. W to miejsce wyrasta nowa skóra, bez blizn oraz rozstępów. Choć zabieg cechuje się wysoką skutecznością, czas rekonwalescencji po dermabrazji wynosi z reguły dwa tygodnie. W tym czasie skóra jest mocno zaczerwieniona, bolesna i bardzo wrażliwa.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat