Kierowcy zniszczyli trawnik przy Młynarskiej

ePiotrkow Poniedziałek, 17 marca 201449 7138
- Kierowcy zniszczyli pas zieleni przy ulicy Młynarskiej. Służby za to odpowiedzialne nie reagują - mówi radny Jan Dziemdziora, który złożył w tej sprawie stosowny wniosek.

- Zostałem poinformowany, że na ul. Młynarskiej po niedawno przeprowadzonej rekultywacji pasów zielni oddzielających chodnik od jezdni  przy biernej postawie służb miejskich zostały one zdegradowane – patrz zdjęcie.W związku z tym jako „drogomistrz chałupnik” wnoszę o ucywilizowanie tego miejsca - pisze we wniosku radny.


Zainteresował temat?

8

10


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Robuś ~Robuś (Gość)17.03.2014 10:38

Nie potrzebny jest w tym miejscu parking bo nawet w tle widać duży parking tylko że jest płatny i większość klientów np Sakary staje na pasie zieleni tylko po to by odebrać danie na wynos....szkoda im złotówki na parking. Jestem spoza Piotrkowa i potrafię uszanować pracę ludzi, którzy rekultywowali to miejsce a jak inni nie dostrzegają tam znaków zakazu parkowania to może ich to niebawem wiele kosztować...

72


Grzesław ~Grzesław (Gość)17.03.2014 10:26

Więcej parkingów- zieleń do lasów i parków !

39


Piotrkowianin Piotrkowianinranga17.03.2014 10:18

Niestety, duża część polskich kierowców to bydło, którego jak nie odgrodzisz słupkami albo płotem, to zaraz wlezie w szkodę.
Podobnie jest np. na ul. Próchnika przy gimnazjum, na Pasażu Rudowskiego przy szkole muzycznej albo przy ul. Słowackiego 128. W tym ostatnim miejscu stoją słupki oddzielające trawnik od jezdni, ale bydło wjedzie po chodniku i niszczy trawnik, parkując na nim kołami jednego boku. A straż miejska śpi...

"expiotrkowianin" napisał(a):
Nie ma sensu utrzymywać tu trawnika, kiedy potrzeby ludzi są inne.

A jak ktoś będzie miał potrzebę wypróżnić się pod Twoimi drzwiami?
Rozumiem, że chciałbyś, żeby nasze miasto wyglądało jak Houston (Teksas, USA): http://www.ecoplan.org/wtpp/wt_home-houston.htm

Komentarz był edytowany przez autora: 17.03.2014 10:23

53


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)17.03.2014 10:12

W normalnym mieście w takim miejscu zrobiono by parking. Nie ma sensu utrzymywać tu trawnika, kiedy potrzeby ludzi są inne. Jest tyle miejsc, gdzie są trawniki i nikt o nie nie dba - więc tam warto przenieść się z ideą ochrony zieleni, a tu oddać kierowcom to, co się im należy.
W normalnych miastach PRL-owskie tabliczki "Nie deptać zieleni" już nie obowiązują. To trawa jest dla ludzi, a nie ludzie dla trawy. Podobnie jest na Zachodzie Europy - trawa służy deptaniu, spacerom, piknikom itd.
Zatem - niech miasto zainwestuje w płyty, zlikwiduje ten trawnik i wyłoży płytami.

36


taki jeden taki jedenranga17.03.2014 10:06

"Ja-" napisał(a):
poza tym lepiej wypisać kilkanaście mandatów na dzień i zarabiać niż wstawić kilka słupków i nie zarabiać


Co za bzdury! Chciałbyś wszystko ogrodzić, pozamykać i poprzypinać łańcuchami na kłódkę? Uważam, że wszystkie przestrzenie publiczne powinny być otwarte, a wandale srogo karani. Marzy mi się powstanie, jak w Anglii, "Neighbours watch" i nikt mnie nie przekona, że to "kapusiostwo".

33


zxcvbnm,. ~zxcvbnm,. (Gość)17.03.2014 09:52

wam sie juz na prawde kurde nudzi 0 pomyslu piszcie o trawnikach do samego komorowskiego hahaha

14


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)17.03.2014 09:41

... jak 1 zł nie chcą płacić za parking który jest 10 metrów od tego miejsca to co zrobisz ?

33


Ja ~Ja (Gość)17.03.2014 09:39

Panie Dziemdziora ten pas zieleni na tych zdjęciach nie istnieje juz kilka lat! wcześnie pan to zauważył!poza tym lepiej wypisać kilkanaście mandatów na dzień i zarabiać niż wstawić kilka słupków i nie zarabiać!

23


kierowiec ~kierowiec (Gość)17.03.2014 09:33

pod blokami straz miejska wlepia mandaty tam juz ich niestety zabraklo

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat