Kierowcy ciężarówek zniszczyli rondo

Strefa FM Wtorek, 22 września 202085 26275
Przejeżdżające przez Piotrków ciężarówki niszczą kolejne rondo. Tym razem do naprawy kwalifikuje się rondo Pecolta, na złączeniu ulic Wierzejskiej i Wolborskiej. Koła ciężkich samochodów wyrywają kostkę brukową, która w każdej chwili może uszkodzić jadące tamtędy samochody.

Ładuję galerię...

Na zielonej części ronda leży już kilkanaście dużych elementów bruku, które dla bezpieczeństwa przerzucili tam kierowcy. To kostki brukowe ważące kilka kilogramów, o boku liczącym około 20 cm.


O komentarz poprosiliśmy władze Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.


- Na bieżąco śledzimy sytuację na rondzie Pecolta. Uszkodzenia powstałe w wyniku przejazdu ciężkich pojazdów już raz były naprawiane i tym razem też naprawa będzie tylko doraźna. Kompleksowa naprawa zablokowałaby miasto. Dlatego do czasu zmniejszenia natężenia ruchu, choćby na drodze krajowej 91, takie prace się nie odbędą - powiedział Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM-u.

 

Docelowa naprawa ronda będzie możliwa dopiero wtedy, gdy ruch ciężarówek przez Piotrków osłabnie, czyli najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu remontów ulicy Rakowskiej i autostrady A1.


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_trucker ~gość_trucker (Gość)26.09.2020 09:00

A może ktoś zacznie projektować ronda biorac pod uwage auta ciężarowe. My naprawdę potrzebujemy troche więcej miejsca niż osobowe auta. Moze pociagnac projektantów do odpowiedzialności za nasze zniszczone opony w naczepach.

10


zestresowany ~zestresowany (Gość)23.09.2020 11:57

Kto poniesie odpowiedzialność za zniszczone nawierzchnie dróg na terenie miasta Piotrkowa Tryb. (nie tylko), a także za codzienny stres i niebezpieczeństwo na jaki skazano kierowców samochodów osobowych - w związku z przejazdem ogromną ilością TIR-ów? Czy ktoś prowadzi statystykę, ile osób zginęło w wypadkach drogowych z w/w przyczyn. Stadne przejazdy TIR-ów to jest totalny KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

61


gość ~gość (Gość)23.09.2020 16:53

Piotrkow był zawsze koszmarem do jazdy

50


gość ~gość (Gość)23.09.2020 19:52

Gdyby nie Tiry to do garnka nie było by co włożyć. Pociągi nie dojadą wszędzie.

05


gość ~gość (Gość)24.09.2020 10:16

Oni niszczą wszystko tylko nie swoich
Od tira osoby powinni mieć staż chociaż 6 lat na kat B.
Ps. Niż B i 21 lat

02


Pati ~Pati (Gość)23.09.2020 16:42

Jacy wszyscy mądrale się znaleźli co jeden to mądrzejszy ,pomieszkajcie sobie przy ulicy Wolborskiej to wtedy pogadamy zero spokoju nawet okna nie idzie otworzyć a na ulicy można znaleźć części głównie od tirów śruby ,tarcze ,klocki ,kołpaki ,filtry i inne ,także zapraszam śmiałków a wtedy pogadamy, jak ktoś chętny to się zamienię z kimś na inną lokalizację.

61


zawert ~zawert (Gość)24.09.2020 08:22

Miasto nie jest do przejazdu tranzytu. Nie chce im się stać w korkach na remontowanych obwodnicach (też swoją drogą bez pomyślunku jest to robione) więc wjeżdżają do miasta i rozjeżdżają te uliczki przeznaczone przecież do ruchu osobowego. Wystarczy wprowadzić zakaz wjazdu autom powyżej 10t i egzekwować go przez służby. Trudno, będą zmuszeni do stania w korkach ale poza miastem. Problem się rozwiąże w moment

12


gość ~gość (Gość)23.09.2020 14:16

Jeśli ciężarowe rozjeżdżają rondo to znak że coś jest nie tak,więc niech te mądre łby i projektanci od siedmiu boleści wezmą się i niech coś porządnie w końcu zrobią.A teraz jest moda na miniaturowe ronda aby spowolnić ruch.Wiec niech naprawiają

50


Radi ~Radi (Gość)23.09.2020 16:34

Blokować kierowców tirów niech stoją .

42


gość ~gość (Gość)23.09.2020 21:00

Tiry na tory. A osobówki do podmiejskich.

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat