Kiermasz przysmaków i słodkości dla Gabrysia

Strefa FMRegion Sobota, 01 maja 20218 5166
Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Wola Krzysztoporska zorganizowały „Kiermasz przysmaków i słodkości”. Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony jest dla małego Gabrysia, który czeka na skomplikowaną operację. Zebrano prawie 23 tysiące złotych.

Ładuję galerię...

Trzyletni Gabryś zmaga się z rozszczepem dłoni i stóp. Chłopiec może jednak uzyskać sprawność. Warunkiem jest kosztowna operacja. Lokalna społeczność nie pozostała obojętna i poprzez rozmaite akcje zbiera pieniądze na operację. Na stołach wystawionych przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Woli Krzysztoporskiej pełno było rozmaitych słodkości, które przygotowały KGW z tej gminy. - W członkiniach KGW drzemie ogromna siła i potencjał, więc przygotowałyśmy rozmaite wypieki i smakołyki dla małego Gabrysia. Wspieramy go jak tylko możemy. Znamy już termin operacji, który został wyznaczony na 22 maja, więc czasu jest coraz mniej, a chcemy pomóc ile tylko się da. Cieszymy się, że zainteresowanie jest tak duże i mamy nadzieję, że przygotowane wypieki rozejdą się jak „świeże bułeczki” - mówiła Kamila Kaczorowska, współorganizatorka wydarzenia.

 

Operacja małego Gabrysia zostanie przeprowadzona w Paley European Institute w Warszawie. - Łącznie udało się zebrać 193 tysiące na pierwszą operację, czyli brakuje niecałe 100 tysięcy. Cały czas działamy. Zaangażowały się Koła Gospodyń Wiejskich, sołectwa z gminy Wola Krzysztoporska, Ochotnicze Straże Pożarne. Ponadto przeprowadzona była zbiórka złomu po okolicznych wioskach, czego efektem było aż 5 załadowanych przyczep, z czego pozyskamy ponad 9 tysięcy złotych - mówi Adam Roksela, tata Gabrysia. - Jestem wszystkim wdzięczna za zaangażowanie oraz psychiczne wsparcie. Wiemy, że możemy liczyć na ludzi o wielkich sercach. Dziękujemy za wszystko - dodaje Sara Roksela, mama Gabrysia.

 

Podczas sobotniego kiermaszu zebrano 22 900 złotych. Zbiórka na operację chłopca prowadzona jest także na portalu siepomaga.pl


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

niki ~niki (Gość)02.05.2021 13:24

a główny biznesmen z Woli ile dał? czy ktoś wie?

03


Hmmmm ~Hmmmm (Gość)02.05.2021 07:02

Czemu o tak szczytnej akcji dowiadujemy sie po fakcie? Gdyby portal epiotrkow poinformowal wczesniej to chetnie bym wspomogl chorego dzieciaczka. Jak Pani Pingot ma cos zrobic to zawsze jest wiadomo wczesniej i nawet ma maseczke adekwatna do swojej dzialalnosci.

34


Hkgf ~Hkgf (Gość)02.05.2021 06:47

Aby do przodu

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.05.2021 22:52

Również pomogliśmy, ale widzę, że ceny takich operacji osiągają coraz wyższe kwoty - wydaje mi się , że powinien się tym ktoś zająć- jakaś komisja czy inne służby, bo lekarze zamiast czerpać przyjemność ze swojej pracy, to na pierwszym miejscy stawiają mamonę - inaczej tego chyba się wytłumaczyć nie da ... rozumiem operacje na otwartym sercu itd. ale zaraz się okaże, że za założenie gipsu trzeba będzie zapłacić 100 tys.zł- jak co do czego to z wirusem sobie rady dać nie mogą i chaos wprowadzają buntując się przeciwko szczepieniom ....

30


czterdziecha ~czterdziecha (Gość)01.05.2021 17:23

Byłam, widziałam fajna inicjatywa, oby udało się zebrać na czas!

50


Iza. ~Iza. (Gość)01.05.2021 16:37

Fajna akcja. Mieszkam gdzie indziej, nie byłam. Ja dałam korki, bo też są zbierane!

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat