Kiedy zlikwidują tymczasowe ronda w Jeżowie?

Strefa FMRegion Piątek, 19 marca 20212 5566
Ciągle trwa największa inwestycja drogowa w naszym kraju, czyli budowa autostrady A1. Wiąże się to z licznymi utrudnieniami i tymczasowymi organizacjami ruchu w wielu miejscach. Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego pytają kiedy znikną dwa ronda w Jeżowie, a ruch będzie odbywać się nowym wiaduktem.
fot. GDDKiA Łódź

Budowa autostrady A1 w województwie łódzkim jest na bardzo zaawansowanym etapie. Inwestycja realizowana jest w śladzie starej krajowej "jedynki", po której w dalszym ciągu odbywa się ruch. Dla kierowców i okolicznych mieszkańców oznacza to spore utrudnienia, a dla wykonawców spore wyzwanie. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, jeszcze w tym roku zostaną oddane do użytku w pełni gotowe 3 z 4 odcinków autostrady A1. Prace najpóźniej zaczęły się między Piotrkowem a Kamieńskiem, a co za tym idzie ten odcinek gotowy jako ostatni.

 

W związku z prowadzonymi pracami konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i zastosowanie tymczasowych rozwiązań. Okoliczni mieszkańcy pytają, kiedy zostanie oddany wiadukt i tym samym znikną dwa tymczasowe ronda w Jeżowie, które są dość newralgicznym punktem na tym odcinku. - To spore utrudnienie nie tylko dla kierowców, ale i lokalnej społeczności. Przełożenie ruchu na nowy wiadukt, który jest już w trakcie ukończenia, przewidujemy na przełomie kwietnia i maja. Wtedy ruch będzie poprowadzony górą, a ronda znikną - mówi Paweł Bruger z firmy Mirbud, która wykonuje prace na tym odcinku A1.

 

Na jakim etapie są obecnie prowadzone prace? - Układamy podbudowę oraz warstwy wierzchnie betonu na jezdni lewej, po której ruch będzie odbywać się od strony Łodzi w kierunku Częstochowy. Oddanie całej nitki lewej to jeden kamieni milowych tego kontraktu i zgodnie z terminami będzie to zrealizowane do października bieżącego roku. Będziemy starać się przyspieszyć ten termin, chociaż to zależy głównie od pogody - wyjaśnia Paweł Bruger.

 

Autostrada pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem ma być gotowa pod koniec 2022 roku.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmmmmmm ~Hmmmmmmm (Gość)19.03.2021 16:23

W 2002 położono "testowy odcinek" metodą whitetopping na S8 Wolbórz-Polichno. Minęło 19 lat, a nawierzchnia "trochę" się wyślizgała i pojawiają się już pierwsze ubytki (które drogowcy niekiedy uzupełniają asfaltem). Mam nadzieję, że A1 będzie wykonana już w ulepszonej technologii i za 20 lat problem wyślizgania nie będzie jej dotyczył :)

61


Prawdziwy Polak Prawdziwy Polakranga19.03.2021 14:43

A kiedy będzie dostępne wiadukty w Wronikowie i Gąskach? Co z przejazdem z Woli do Parzniewic?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat