artykuł sponsorowany

Kiedy warto zainwestować w garaż blaszany i dlaczego?

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021 585
Wiele osób już na etapie wybierania produktu lub projektowania swojego wymarzonego domu uwzględnia budowę garażu. Mając samochody, istotne będzie wyznaczenie osobnego miejsca do ich parkowania, ale niekoniecznie musi być to tradycyjny garaż murowany.

Możliwości jest zdecydowanie więcej – jednym wystarczy wiata, drudzy z kolei cenią sobie praktyczne garaże blaszane. W przypadku tych ostatnich można mówić o szeregu korzyści i szerokim wachlarzu zastosowań. Okazuje się, że garaż z blachy świetnie sprawdza się przykładowo jako składzik czy nawet pracownia. Pora zastanowić się nad zaletami garaży z blachy, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości co do inwestycji w to funkcjonalne rozwiązanie.


Garaż blaszany lepszy od tradycyjnego? Jakie są zalety tego rozwiązania?

 

Godną polecenia alternatywą dla garaży murowanych i drewnianych jest obiekt blaszany. Może on zostać usytuowany na wylewce betonowej lub po prostu na płycie betonowej, nie są wymagane żadne fundamenty ani nawet zgoda na jego postawienie. Garaż z blachy ma mobilną, lekką konstrukcję, przez co można go z łatwością przestawić z jednego miejsca do drugiego. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, nie trzeba też martwić się o uszkodzenie garażu, bo posiada on solidną i trwałą konstrukcję, wytrzymałą na działanie szeregu niekorzystnych czynników atmosferycznych. Garaż z blachy nie zostanie zniszczony pod wpływem opadów deszczu ani śniegu, nawet gradobicie nie powinno stanowić żadnego problemu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku silnych podmuchów wiatru – lekka konstrukcja blaszaka może być jego minusem, dlatego trzeba zadbać o kwestię stabilności. Istotne będzie też usuwanie na bieżąco warstwy śniegu z dachu, aby zapobiec zawaleniu się konstrukcji.

Jeśli garaż blaszany ma zostać przytwierdzony do gruntu na stałe, to należy umieścić konstrukcję na podłożu w postaci wylewki betonowej. Blaszak ma zwykle prostą konstrukcję, ale nie brakuje też modeli bardziej rozbudowanych, łącznie z podwójnymi drzwiami, oknami, ogrzewaniem i oświetleniem. Garaż blaszany może być wobec tego użytkowany przez cały rok, nawet zimą, wystarczy ocieplić go od wewnątrz lub zewnątrz, co można zrobić nawet samodzielnie. Jeśli konstrukcja blaszaka zostanie pomalowana farbą podkładową, będzie należycie zabezpieczona przed korozją. Można też zdecydować się na garaż wykonany z blachy ocynkowanej, nierdzewnej. Standardowe modele blaszaków są stosunkowo tanie, do dwóch tysięcy złotych można kupić już obiekt o wytrzymałej konstrukcji, estetyczny. Na korzyść garaży blaszanych przemawia ich szybki i łatwy montaż/demontaż. Przebierać można w typach blachy, ich rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Więcej na : maritom.pl


Jak można wykorzystać garaż blaszany, aby stał się jeszcze bardziej funkcjonalnym obiektem?Wbrew pozorom garaż blaszany nie musi służyć wyłącznie do parkowania samochodu, ale też do przechowywania w nim innych pojazdów typu rower, hulajnoga, quad, motocykl, skuter itd. Świetnie sprawdzi się w roli składziku na narzędzia ogrodowe czy sprzęt sportowy. Z blaszaków korzystają firmy budowlane w celu zabezpieczenia materiałów, sprzętów i narzędzi. Wykorzystuje się je także jako hangary lotnicze, budynki gospodarcze, miejsca do przechowywania opału czy nawet biurowce.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat