Kiedy w domach będzie ciepło?

Strefa FM Piątek, 02 października 202052 8738
Mieszkańcy z terenu Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i pozostałych części miasta, coraz częściej zgłaszają naszej redakcji, że w blokach zaczyna robić się zimno i cały czas nie zostało uruchomione ogrzewanie.
fot. pixabay.com / TBIT

Temat był podnoszony kilkukrotnie w magazynie Magiel, gdzie na zimne kaloryfery skarżyli się mieszkańcy z ul. Jagiellońskiej. Do redakcji dzwonili też mieszkańcy z bloków przy ul. Słowackiego. - Ile jeszcze mamy marznąć? Inni mają już ciepłe kaloryfery, a u nas trzeba nawet w mieszkaniu zakładać kurtkę. Najgorzej jest wieczorami i nad ranem - skarżyła się jedna ze słuchaczek Strefy FM.


Zapytaliśmy Marka Potrzebowskiego, prezesa PSM, kiedy spółdzielnia rozpocznie tegoroczny sezon grzewczy. Jak powiedział prezes PSM - planujemy w poniedziałek podjąć decyzję kiedy rozpoczniemy ogrzewanie. Weekend zapowiadany jest jako ciepły , ponad 20 stopni. W niedzielę również. W związku z tym na razie nie widzimy potrzeby puszczenia ogrzewania. W poniedziałek zostanie podjęta decyzja, zobaczymy jakie będą prognozy. Pod uwagę będzie wzięte to czy noce będą chłodne, to jaka temperatura będzie w dzień. Od tego będzie zależeć decyzja - powiedział prezes PSM.


Prezes Potrzebowski podkreślił jednocześnie, że żadna z piotrkowskich spółdzielni mieszkaniowych jeszcze nie rozpoczęła tegorocznego sezonu grzewczego.


Na dostarczenie ciepła do mieszkań jest już gotowa Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski. Jak nas zapewnił kierownik Wydziału Wytwarzania Ciepła, Bogusław Fijałkowski - elektrociepłownia czeka tylko na sygnały od spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków. Na uruchomienie dostaw ciepła gotowe jest także drugie źródło - dodał kierownik.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reactione ~Reactione (Gość)05.10.2020 23:03

po co grzać - zaraz wszyscy będą biadolić o smogu

00


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)04.10.2020 17:03

Współczuć prezesom. Tak źle i tak niedobrze. Ulegną postulującym grzanie - będą telefony od oszczędnych, a wiosną będzie na odwrót - dlaczego jeszcze grzeją. Samo życie.

00


gość_g ~gość_g (Gość)03.10.2020 13:57

Jak se napalita.

01


ZXZXZX ~ZXZXZX (Gość)03.10.2020 06:42

Co porabiają P.S. Mieszkaniowe – potrafią tylko pobierać czynsz i nic nie robić.
Jednym z przykładów jest S.M. Słowackiego; ogłosiła płukanie instalacji CO – i nic …….czekamy. Jest nowa miotła, która okazuje się zdartym drapakiem. Podobnie jak poprzednie, można przypuszczać, że to tylko ochota i brak realizacji.
Przypuszczać można, że jest faktura i przelewy na konto za wykonanie usługi – no bo jak można odmówić kolesiowi czy kumotrowi - i kto płaci. A może jest to pierwszy raz - trudno uwierzyć ? ?

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)03.10.2020 08:21

Dzisiaj rano w mieszkaniu 18*C przy wilgotności powietrza 80%. Wszystkoo wilgotne, nie ma gdzie wysuszyć prania bo w suszarniach jest jeszcze gorzej. Rano łatwo o przeziębienie wychodząc rozgrzanym z łóżka.

11


gość_yyy ~gość_yyy (Gość)03.10.2020 07:31

Panie Prezesie S.M. Słowackiego, co z pralnią - czy grzeje ?

20


gość_pol ~gość_pol (Gość)02.10.2020 22:23

Naj większy wałek spółdzielnia robi na ogrzewaniu bloku w Moszczenicy
Jest tam kotłownia na pelet lecz nikt nie kontroluje ilości zużytego peletu .
Nikt nie kontroluje ile jest dostarczone peletu a ile zostało zużyte
Brak nadzoru kamer !!!!

11


Mieszkanka PSm ~Mieszkanka PSm (Gość)02.10.2020 18:54

Wiadomo, tylko Prezes PSM zapomniał,że to lokatorzy płacą za ogrzewania a zgodnie z warunkami i umową sezon grzewczy rozpoczyna się od 01.10 a nie o widzimisię Prezesa.Jak tak to ja mu wystawię rachunek za ogrzewanie , zryczałtowany ze stawką prognozowaną temperaturą otoczenia i temperaturą nocną na ten sezon grzewczy. Parodia , patologia, wstyd ,że jeszcze takie rzeczy mogą się dziać.Wiadomo tylko w Piotrkowie.

42


Midas ~Midas (Gość)02.10.2020 20:16

Lepiej niech nie włączają wcale. Jak czytali podzielniki to wyszło moim znajomym latem większe zużycie niż zimą. A w lato grzejniki zimne były raczej.

60


gość 6 ~gość 6 (Gość)02.10.2020 20:10

A ja prezesowi podziękuję za jego rządy przy najbliższym walnym zgromadzeniu.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat