Kiedy ulica Moryca zyska nową jakość? Mieszkańcy spotkali się z dyrektorem ZDiUM

Strefa FM Środa, 07 kwietnia 202125 4170
Mieszkańcy ulicy Moryca w Piotrkowie walczą o kompleksową przebudowę drogi. Wzmożony ruch samochodów ciężarowych, tegoroczna zima oraz brak odwodnienia przyczyniły się do katastrofalnego stanu nawierzchni jezdni. Prowadzone są doraźne naprawy, które mają tymczasowo poprawić i utrzymać przejezdność. W środę z mieszkańcami spotkał się Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Ładuję galerię...

Na środowym spotkaniu dyrektora ZDiUM-u z mieszkańcami nie padła wyraźna deklaracja kiedy przeprowadzona będzie kompleksowa przebudowa ulicy Moryca w Piotrkowie. - Jedyne co mogę na ten moment zrobić, to utrzymywać przejezdność na tej drodze. Chcemy jednocześnie angażować do tego jak najmniejsze środki, bo tak naprawdę droga musi zostać przebudowana. Bez tego nie ma mowy, aby cokolwiek zmieniło się tutaj na korzyść. To droga położona bezpośrednio na gruncie, bez podbudowy i odwodnienia, więc doraźne naprawy nic nie zmienią - mówił Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

Jak przekazał dyrektor Szokalski, prezydent Krzysztof Chojniak prowadzi z władzami samorządowymi działania, które mają sprawić, że ulica Moryca zyska nową jakość. - Prezydent Piotrkowa w porozumieniu z władzami powiatu piotrkowskiego i gminy Rozprza, rozpoczął prace nad zmianą struktury tej drogi. To prace przygotowawcze na poziomie samorządów. Nie jestem uprawniony, aby mówić o tym szerzej, ale mam nadzieję, że doprowadzi to do takiego rozwiązania, które przysłuży się mieszkańcom tej ulicy. Nie zapominajmy, że to jest proces. Nie zrobi się tego w pięć minut czy na skróty - wyjaśnia Karol Szokalski.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)07.04.2021 18:28

Nie wzmożony ruch ciężarówek bo nie jeżdżą tam dzień i noc. A tylko to że brak odwodnienia i brak podbudowy i oczywiście zima zniszczyła tą drogę!

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat