Kiedy przeprowadzka Biblioteki Pedagogicznej?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 11 lutego 201838 5854
Jesienią ma rozpocząć się remont zrujnowanego budynku poszpitalnego przy ul. Wojska Polskiego 2 w Piotrkowie. W 2019 roku przeniesie się tam bowiem Biblioteka Pedagogiczna. Wszystko w ramach rewitalizacji piotrkowskiego Podzamcza.

Przeprowadzka jednej z piotrkowskich bibliotek jest jednym z elementów projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, który – przypomnijmy - otrzymał ponad 21 milionów złotych unijnego dofinansowania. Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna przeniesie się z budynku przy Wojska Polskiego 122E do tego przy Wojska Polskiego 2 (przy placu Pofranciszkańskim), który od lat stoi pusty i niszczeje. Właścicielem tego ostatniego jest Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.

 

Szczegóły zadania zdradzili nam pracownicy Wydziału Inwestycji i Remontów Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego. - Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu w celu wyłonienia wykonawcy, który opracuje dokumentację budowlaną, uzyska pozwolenie na budowę, a następnie na jego podstawie zrealizuje inwestycję – informuje Michał Sobczak, dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego. - W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu i realizacji inwestycji zgodnie z założonym harmonogramem, prace budowlane mogłyby się rozpocząć jesienią 2018 r.

 

Zakres robót budowlanych przewiduje: budowę nowego parkingu i przebudowę dojść i dojazdów do budynku, nadbudowę istniejącego budynku wraz z montażem nowego dachu, gruntowny remont części istniejącej obejmujący m.in. wymianę, przebudowę i rozbudowę wszystkich przyłączy instalacyjnych do sieci zewnętrznych (wodno-kanalizacyjnych, energetycznych, centralnego ogrzewania, kanalizacji deszczowej); kompleksową wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych (wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, elektrycznych oświetleniowych i zasilających); montaż nowych instalacji teleinformatycznych, alarmowych i ostrzegawczych oraz wentylacji mechanicznej; montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej wraz z termomodernizacją budynku; wykończenie wnętrz dostosowujące budynek do obecnie obowiązujących standardów.

Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem Biblioteka przeniesie się do nowej siedziby w drugiej połowie 2019 roku.

W adaptowanym budynku oprócz siedziby Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, zgodnie z planami mają znaleźć się również: filia Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi, filia Zarządu Dróg Wojewódzkich, siedziba Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim oraz delegatury Wojewódzkiego Biura Geodezji.

Remont tej nieruchomości ma kosztować ok. 6 milionów 700 tys. zł.

 

Obecna siedziba Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się w wynajmowanych pomieszczeniach budynku należącego do Firmy Hanpol Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego.

 

 

 


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sdfsdfsdfs ~sdfsdfsdfs (Gość)12.02.2018 16:50

Wrzucić bibliotekę pedagogiczną do Mediateki - będą cięcia w utrzymaniu i placówki i w utrzymaniu ludzi tam pracujących. Jak robić wszystko w jednym miejscu, to robić!

53


gość ~gość (Gość)12.02.2018 14:24

O takim budynku w tym miejscu mówiono w latach 60-tych XX wieku!

31


AZS AZSranga13.02.2018 02:46

Proponuję zakończyć jałowe spory o będącą już w budowie mediatekę i wykrzesać w sobie odrobinę radości z tego, że może chociaż jedna ruina zniknie z panoramy Piotrkowa. Chociaż osobiście wolałbym samą WBP w d. Europie. Byłaby z głowy następna ruina.

73


obiektywny piotrkowianin ~obiektywny piotrkowianin (Gość)09.03.2018 13:52

Kiedy przeprowadzka biblioteki jak remont dopiero na jesień, a dodatkowa uwaga to ten remont to będzie adaptacja pomieszczeń szpitalnych do potrzeb biblioteki po co fałszować realia i wprowadzać w błąd opinię publiczną przecież to nie "ciemny lud" by go oszukiwać.

30


~gość ~~gość (Gość)09.03.2018 13:43

Gdzie tu widać redaktorze zrujnowany budynek?? Chora wyobrażnia , najwyżej nie zagospodarowany.

11


gość ~gość (Gość)12.02.2018 12:04

Słabo mi się robi jak wkolko jak zdarta płyta komentarze w stylu ?mediatekę a na co to komu?? Nie masz ochoty to nie korzystaj jeden z drugim, ja nie wiem czy będę korzystał czy tez nie. Jak można być takim przeciwnikiem ośrodków kulturalnych? Były pieniądze przeznaczone na takie potrzeby, wiec miasto wykorzystało to. Odpowiedz na komentarze które zaraz się pojawia: nie nie można było za to wyremontować Wojska Polskiego, dworca PKS, wymienić płyty na Bugaju, czy tez 100 innych rzeczy za to zrobic. No ale wiadomo lobby pseudo polityków piotrkowskich biznesmeno/celebrytów działa!

910


gość ~gość (Gość)12.02.2018 12:25

Mediateki, biblioteki, przeprowadzki przychodni, dzieje się u Nas! Wszystko w roku wyborczym, wspaniałe inicjatywy! Dziękujemy Panie Prezydencie i Panie Starosto!

82


gość ~gość (Gość)11.02.2018 22:49

Biblioteka pedagogiczna to przeżytek. Jej zbiory powinny zostać włączone do zbiorów mediateki, utworzyć w jej ramach oddzielny księgozbiór tematyczny. Mnożenie tego typu instytucji obok siebie to bzdura

1010


gość ~gość (Gość)12.02.2018 12:06

O takim budynku w tym miejscu mówiono w latach 60-tych XX wieku!

42


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)12.02.2018 14:25

Wszyscy będą teraz czytać tylko robić nie będzie komu :)))

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat