Kiedy możliwa jest zmiana okresu kredytowania pożyczki na raty?

ePiotrkowKraj Wtorek, 04 grudnia 20181 3113
Gdy decydujemy się na pożyczkę, powinniśmy przygotować się do jej sumiennej spłaty. Ważne jest zapoznanie się ze wszystkimi aspektami oferty. Jednym z nich jest możliwość zmiany okresu kredytowania. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wiele firm pożyczkowych bierze pod uwagę taką możliwość.

Termin spłaty pożyczki online


Jeśli chodzi o okres kredytowania, to jest on jedną z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o branie pożyczek. To od niego zależy liczba rat oraz podział kwoty, o którą się ubiegamy. Nie bez znaczenia są tu też odsetki, które towarzyszą takiej pożyczce. Ważne jest to, aby zebrać wszystkie informacje na temat pożyczki, zanim złożymy wniosek. Być może uda nam się wtedy uniknąć konieczności zmiany terminu spłaty.

 

Jeśli firma przewiduje opcję zmiany terminu, to na zasadzie konsultacji będziemy mogli negocjować datę oddawania kolejnej raty. Wiele instytucji pozabankowych jest przyjaźnie nastawionych do klientów w takich sytuacjach. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że nie możemy korzystać z tej opcji w nieskończoność. Dlatego wybór okresu, na jaki pożyczamy ma tak duże znaczenie.

 

Czy mogę zmienić okres spłacania pożyczki pozabankowej?


Jak się okazuje, w wielu przypadkach zmiana okresu spłaty naszych zobowiązań finansowych jest możliwa. Firmy pożyczkowe dostosowują się do naszych potrzeb. Bardzo ważne jest wówczas to, żebyśmy kontaktowali się z reprezentantem danej firmy pożyczkowej w celu uzgodnienia szczegółów, na których nam zależy. Konsultacja jest w takiej sytuacji konieczna, ponieważ wiele instytucji pozabankowych deklaruje, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Powinniśmy pamiętać, że wydłużenie okresu kredytowania wiąże się z wzrostem oprocentowania naszych rat. O ile prowizja jest opłatą jednorazową, o tyle comiesięczne odsetki kolejnych rat ulegną zmianie w momencie, gdy będziemy spłacać pożyczkę dłużej. Warto o tym pamiętać, gdy zastanawiamy się nad podjęciem decyzji o wydłużeniu terminu spłaty naszego zobowiązania.

 

Okres kredytowania i wakacje pożyczkowe


Wydłużenie okresu kredytowania jest możliwe wtedy, gdy korzystamy z tzw. wakacji pożyczkowych. To opcja, którą proponuje coraz więcej firm. Ogólnie mówiąc, jest to możliwość odroczenia konieczności spłaty. Zazwyczaj takie „wakacje” mogą trwać maksymalnie trzy miesiące. W niektórych przypadkach naliczanie kosztów odsetkowych jest zawieszone na ten czas, lecz nie jest to regułą. Dlatego zanim weźmiemy pod uwagę taką opcję, musimy zapoznać się z warunkami wakacji od rat. Wszystkie potrzebne nam informacje odnajdziemy na stronie naszego pożyczkodawcy.

 

Przedłużanie terminu spłaty


Bardzo ważne jest to, że mamy prawo wydłużyć okres spłacania naszej pożyczki. Jeśli instytucja pozabankowa przewiduje taką możliwość, stosowny zapis znajdziemy w umowie. Warto pamiętać, że nigdy nie dzieje się to automatycznie, zawsze musimy konsultować takie zmiany z firmą pożyczkową, z usług której korzystamy. Robimy to kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Tam niewątpliwie otrzymamy wszystkie potrzebne nam informacje.

Jeśli pożyczka jest dla nas problematyczna, możemy z niej zrezygnować. Jednak wtedy każdy pożyczkobiorca zobligowany jest do oddania całej kwoty bardzo szybko. Dlatego warto rozważyć każdą opcję, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

 

Wcześniejsza spłata pożyczki ratalnej


Jak się okazuje, są jeszcze inne ciekawe opcje, które warto wziąć pod uwagę. Jedną z nich jest wcześniejsza spłata pożyczki. Jeżeli chcemy oddać pożyczkę online przed terminem, musimy wcześniej sprawdzić, czy instytucja pozabankowa daje nam taką możliwość. Wiele z nich pozwala na to, dzięki czemu bezproblemowo możemy wywiązać się ze spłaty nawet znacznie wcześniej. Korzystając z takiego rozwiązania, możemy ponieść mniejsze koszty. Wiąże się to z odjęciem odsetek, które naliczone byłyby w trakcie spłacania całej kwoty zgodnie z ustalonym wcześniej terminem. Warto sprawdzić, jak to wygląda w firmie pożyczkowej, z usług której planujemy korzystać.

 

Jak uniknąć problemów ze spłacaniem rat pożyczki?


Skorzystanie z przedłużenia okresu kredytowania nie jest niczym złym pod warunkiem, że będziemy w stanie poradzić sobie ze spłatą również w późniejszym terminie. Jednak w większości przypadków lepiej będzie, gdy unikniemy konieczności korzystania z tej opcji. Lepiej nie dopuścić do sytuacji, kiedy musimy dopłacać do naszej pożyczki. Pożyczanie bez takiego ryzyka jest osiągalne wówczas, gdy starannie dobierzemy ofertę do naszych możliwości. Musimy najpierw obiektywnie ocenić, na co możemy sobie pozwolić. Dopiero gdy będziemy przekonani, że to właściwy moment, możemy wybrać adekwatną opcję pożyczkową. Instytucje pozabankowe oferują cały wachlarz ciekawych propozycji. Na pewno znajdziemy coś dla siebie, jeśli prawidłowo ocenimy nasze możliwości spłaty.

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat