Kiedy mam zły dzień, przytulam się do psa

ePiotrkowKraj Środa, 01 lipca 20206 1325
- Psy są bardzo lojalnymi stworzeniami. Mają dla nas machanie ogonem, liźnięcie po ręce, radosne szczeknięcie lub ocieranie się o nogi. To wspaniali przyjaciele! Dla wielu właścicieli ich pies jest najfajniejszy, najmądrzejszy i najpiękniejszy – mówiła dziś w radiowym Maglu Dorota Zawłodzka, wielka miłośniczka zwierząt, zwłaszcza psów, założycielka profilu na FB Traktuję psa jak członka rodziny, który doczekał się już prawie 400 tysięcy polubień. Tym, którzy nie wiedzą lub zapomnieli, przypominamy – 1 lipca obchodzimy Dzień Psa.
fot. FB Traktuję psa jak członka rodziny

Dlaczego pies – a nie na przykład kot - jest najlepszym przyjacielem człowieka? - Bo daje olbrzymią dawkę emocji – odpowiada pani Dorota. - Kiedy mam zły dzień, przytulam się do moich psów. To jest coś niesamowitego! Kiedy przychodzę do domu, nawet zwykłe machanie ogonem i polizanie po ręce sprawia, że ten dzień staje się lepszy.


Z całą pewnością nie wszystkie psy są miłe, radosne i przyjaźnie nastawione do człowieka, rozmówczyni Magla nie zgadza się jednak z teorią o tzw. agresywnych rasach. - Wszystko zależy od wychowania – mówi. - To nie jest tak, że pies jest z natury agresywny. To jak my go wychowamy i w jaki sposób do niego podejdziemy, tak on będzie zachowywał się w stosunku do innych osób i innych psów. Dla mnie nie ma złych psów. Sama mam amstaffa, a to rasa uważana za bardzo groźną, tymczasem jest to najcudowniejszy i najłagodniejszy pies ze wszystkich, które posiadam. Po prostu nie zgadzam się z opinią, że niektóre rasy są agresywne, wszystko jest kwestią ułożenia, wychowania. Pies jest dla nas, więc kontakt z człowiekiem daje mu przyjaźń i miłość, a wtedy jest bardzo łagodny.


Oczywiście najlepiej kiedy możemy wychować psa od szczeniaka, czasem jednak decydujemy się na zaopiekowanie się czworonogiem ze schroniska. Co wtedy? - Na pewno jest trudniej – mówi Dorota Zawłodzka. - Zazwyczaj potrzeba trochę czasu do zaakceptowania siebie nawzajem, odbywa się to etapami. Kiedy chcemy wziąć ze schroniska pieska, który jest trochę bardziej wycofany, to najlepiej najpierw odwiedzać go kilka razy w tygodniu, wyprowadzać go na spacer, poprzebywać z nim, dopiero później bierzemy go do domku. To nie jest tak, że on od razu wskoczy nam na łóżko i będzie naszym najlepszym przyjacielem.


A tych wszystkich którzy nie polubili jeszcze profilu Traktuję psa jak członka rodziny, gorąco do tego zachęcamy, zwłaszcza, że właśnie dziś na miłośników psów czeka tam mnóstwo niespodzianek.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.07.2020 01:58

No nie wiem, kot nigdy wskaże policji gdzie są ukryte narkotyki.

00


enedue123 ~enedue123 (Gość)01.07.2020 22:07

Dlaczego dyskryminujecie koty ??
Bez psów byśmy przeżyli bez problemów, ale bez kotów , zwłaszcza tych dzikich już by nas nie było ...

00


gość ~gość (Gość)01.07.2020 10:24

Słodki pies, słodki pies.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat