Kiedy GDDKiA zrealizuje swoje obietnice?

Strefa FMRegion Środa, 04 grudnia 201942 7711
Bezpieczeństwo na DK12 miało się poprawić, tymczasem niewiele się zmieniło. W 2018 roku padła obietnica budowy ścieżki rowerowej, zatok autobusowych, sygnalizacji świetlnej i przebudowy skrzyżowania w Poniatowie. Taką deklarację złożył ówczesny dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rok 2019 dobiega już końca, a żadna z tych inwestycji nie została przez pracowników GDDKiA zrealizowana.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do łódzkiego oddziału Dyrekcji. Jak informuje rzecznik prasowy tej instytucji Maciej Zalewski, inwestycja została podzielona na dwie niezależne części: rozbudowa skrzyżowania w Poniatowie, to jedna część, ścieżka rowerowa, to część druga.

Przedsięwzięcie jest w trakcie przygotowania. Mimo że pozornie niewielkie, okazało się dość skomplikowane i czasochłonne. W przypadku przebudowy skrzyżowania został już przygotowany program inwestycyjny, który był wspólnie z centralą weryfikowany i doprecyzowywany ze względu na ilość niezbędnych na ten cel środków. Aktualnie jest gotowy i czeka na zatwierdzenie przez ministerstwo. Kiedy będziemy mieli, (co powinno nastąpić niebawem) potwierdzenie finansowania, ogłaszamy przetarg na projekt, a następnie, po jego wykonaniu na budowę. W przypadku ścieżki Piotrków – Poniatów sytuacja jest bardziej skomplikowana. Ponieważ działki, którymi dysponujemy, okazały się niewystarczające do tego, aby bezpiecznie i wygodnie poprowadzić ścieżkę, wystąpiliśmy do kolei o przekazanie terenu po dawnej kolejce wąskotorowej, bo byłoby to optymalne rozwiązanie. Niestety otrzymaliśmy negatywną opinię. W związku z tym faktem konieczne okazało się poszukanie innego rozwiązania, które także będzie wymagało dodatkowych pieniędzy i aktualnie jesteśmy na tym właśnie etapie. Niezależnie od tego przygotowywany jest Program Funkcjonalno-Użytkowy, który powinien być gotowy jeszcze w tym roku.

Jak podsumowuje Maciej Zalewski, przedsięwzięcie jest aktualne, GDDKiA stale nad nim pracuje, jednak z przyczyn niezależnych trudno zadeklarować w tej chwili, jakieś wiążące terminy. 

 

Przedstawiciele akcji S12 Natychmiast wysłali do dyrekcji pismo z żądaniem realizacji tych obietnic, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na tej feralnej drodze.

 

Mieszkańcy zamierzają zablokować w czwartek ul. Konecką w Sulejowie. Uczestnicy protestu będą tłumnie przechodzić po pasach. Ma to nastąpić około godziny 15.00. 


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

i tak powiem. ~i tak powiem. (Gość)04.12.2019 13:35

Hahahahaha kabaret S12 trwa:) a z "S12 natychmiast" dalej się łudzą:) przecież poseł Macierewicz podał wam że jakaś nieznana organizacja blokuje budowę S12:):) Zostaliście oszukani po prostu. Panowie dajcie sobie spokój lepiej zająć się czymś innym bo to nie wypali a chodzenie po pasach po Koneckiej nic wam nie da.

294


gość ~gość (Gość)06.12.2019 05:15

Będą trzy pasy ruchu w jednym kierunku. Jeden dla obiecanek, drugi dla cacanek a trzeci dla antka. Czy nie czujecie że zostaliście wyd....i? Kampanię wyborczą sobie urządzili.

12


Jeryy ~Jeryy (Gość)04.12.2019 13:54

A Pan Burmistrz też będzie chodził po pasach ze swoją ekipą ?

192


gość ~gość (Gość)04.12.2019 23:27

Będzie nowa kolej
Linowa

83


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)04.12.2019 16:53

PAMIETACIE ten jazgot , tylko pis, tylko Macierewicz, piotrkowscy pisowcy na kiełbaskę muszą poczekać do kolejnych wyborów, znowu usłyszą miód dla uszu , czyli obiecanki cacanki-darmowa kiełbaśka ?

204


majowa nadzieja ~majowa nadzieja (Gość)05.12.2019 10:05

Odpowiedzialność za słowa powinna być sprawą honoru każdego polityka.

80


Realista ~Realista (Gość)04.12.2019 18:12

Ludzie to wy teraz dopiero widzicie, że to była tylko kiełbasa wyborcza ? Przyjeżdżali, duzo obiecywali podczas gdy fakty są takie, że S12 na tym odcinku nie ma w planach budowy dróg w ciągu najbliższych lat. Mało tego, nie ma na to zwyczajnie pieniędzy. Więc S12 w ciągu najbliższych lat 5 lat na pewno nie będzie. Ludzie niestety nadal będą ginąć na tej jednej z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce.

203


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)04.12.2019 22:22

Ten naród jak był głupi,głupim pozostał i głupi będzie !
Poczekajcie do maja,przyjadą Telus,Macierewicz i inne oszołomy,znów wam naobiecują,a wy łykniecie wszystko jak pelikany !!!
500 razy wam pisałem...NIE BĘDZIE ŻADNEJ S-12 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie będzie żadnej ścieżki rowerowej !!!!!!!!!!!!!!!
Będzie podwyżka prądu od stycznia...40 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

146


gość ~gość (Gość)05.12.2019 03:13

Nikt wam tyle nie zrobi co Pan Antoni Obieca taka Sytuacja moi drodzy.

65


Cito ~Cito (Gość)04.12.2019 22:02

A reparacje od Niemiec za zbombardowanie Sulejowa też jakoś cicho ?

150


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat