Kibice pomagają Patrykowi. Ty też możesz!

ePiotrkow Środa, 06 czerwca 20183 3881
Kibice Piotrkowianina znów pomagają. Tym razem chłopcu, który jest nieuleczalnie chory. Pomóc może każdy z nas! Rodzice 16-letniego Patryka postanowili zorganizować pierwszy w Piotrkowie bal charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie chłopca.

Patryk mieszka w Piotrkowie, ma 16 lat. Cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną o nazwie „Duplikacja genu MECP 2”. W Polsce jest tylko czworo takich dzieci, Patryk jest najstarszy. Chłopak nie mówi, choć wszystko rozumie. Ma padaczkę lekooporną, problemy z poruszaniem się. Ciągłe infekcje i napady padaczkowe są nie do opanowania przez medycynę. Rehabilitacja to w tej chwili jedyny dostępny środek, który pozwala spowolnić rozwój choroby. Koszt 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego dla Patryka to ogromny wydatek – 6 tys. zł.

 

- To Wy możecie sprawić, że Patryk będzie mógł walczyć dalej i osiągnąć to, co wydawałoby się niemożliwe. Będzie mógł dalej żyć – mówią organizatorzy balu zorganizowanego specjalnie dla Patryka.

 

Bal charytatywny odbędzie się w restauracji U Meckiera przy ul. Cmentarnej 17, początek o godz. 18.00. Imprezę poprowadzi zespół muzyczny Negat z Wójcina. Licytacjami zajmie się z kolei Anna Nowakowska ze stowarzyszenia "Mam sąsiada". Bilet wstępu na bal kosztuje 100 zł od osoby, a całkowity dochód zostanie przekazany na subkonto podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Patryka.

 

- Postanowiliśmy pomóc tej wspaniałej rodzinie i poprosić ludzi o wspaniałych sercach o vouchery, a naszych piotrkowskich szczypiornistów o koszulki. I tym razem nikt nie odmówił. Koszulkę Adama Pacześniego (Piotrkowianin) czy Anny Wasilewskiej (Piotrcovia) można będzie licytować na balu. Klub Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zaoferował karnet na sezon 2018/2019 – mówi Magdalena Kiełbik z klubu kibica Piotrkowianina. - Prosimy kogo można, by wspomógł nas, a raczej Patryczka. Mamy też nadzieję, że więcej firm dołączy, chociażby na ostatnią chwilę. Prosiliśmy też o pomoc radnych Piotrkowa, mam nadzieję, że nas nie zawiodą. 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nieradny ~nieradny (Gość)07.06.2018 09:36

Czy można prosić Redakcję o podanie jakiegoś konta, na które można wpłacić pieniądze na pomoc dla Patryka.

10


gość ~gość (Gość)06.06.2018 09:39

Brawo chłopaki,tak trzymać a wy dziennikarze piszcie zawsze o takich akcjach,w tefałenach dziady by tego nie puściły

31


nie lubię pisu ~nie lubię pisu (Gość)06.06.2018 11:56

Na pewno rodzina wspaniała i cel szczytny,ale gdzie jest NFZ...

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat