Katastrofa budowlana w kamienicy przy ul. Belzackiej

Strefa FM Piątek, 15 czerwca 201825 26096
Do katastrofy budowlanej doszło w kamienicy przy starej Belzackiej w Piotrkowie. W piątek przed południem runęła część stropu budynku.

Ładuję galerię...

Na miejscu udało nam się porozmawiać z właścicielami kamienicy. Powiedzieli nam, że posiadaczami tej nieruchomości są od… wczoraj, właśnie w czwartek podpisali akt notarialny. W budynku rozpoczął się remont. Dziś mieszka tam – na parterze – tylko jedna lokatorka. Na szczęście starsza pani nie ucierpiała, kiedy runął strop. 

 

Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna oraz policja. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o katastrofie budowlanej polegającej na zawaleniu się stopu pomiędzy pierwszą a drugą kondygnacją w jednej z kamienic przy ul. Belzackiej - mówi st. kpt Jarosław Stankowski z PSP w Piotrkowie. - Okazało się, że faktycznie doszło do częściowego zawalenia się drewnianego stropu. Strefa ta została przeszukana, nie znaleziono osób postronnych. Z informacji uzyskanej od właściciela obiektu wiemy, że były tu prowadzone prace remontowo-budowlane. Póki co nie możemy stwierdzić, czy to one przyczyniły się do powstania katastrofy budowlanej. Będzie to przedmiotem badań inspektora nadzoru budowlanego. W kamienicy mieszka jedna osoba. Zostanie wydany zakaz korzystania z tego obiektu, więc ta osoba będzie przeniesiona.

 


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jel ~jel (Gość)15.06.2018 16:37

Opublikujcie dane personalne nowego właściciela/"inwestora"- czyściciela kamienic. Zaraz się okaże,że to jakiś lekarz/radny/ prawnik , albo jeszcze bardziej zacny piotrkowianin.

93


gość ~gość (Gość)18.06.2018 00:54

Jest wiele takich kamienic gdzie ludzie w nich mieszkają. Niestety Inspekcja Nadzoru Budowlanego nie dobiera się do d... wlasciciela. Jedna z nich znajduje się przy ul Wojska Polskiego gdzie właściciel zbiera i podnosi czynsz o nie robi remontu. A jego kamienica na ul Radwańskiej jest ekstra wyremontowana. Gdy lokatorzy proszą o remont głupiej klatki gdzie nie była remontowane ponad 35 lat. Za mało jest kar dla takich ludzi...Gdy się coś stanie dopiero wtedy będą szukać winnych

20


mnetropolia EP ze świniami ~mnetropolia EP ze świniami (Gość)15.06.2018 18:05

Gdzie Ci wielcy pieniacze EPI i uwielbieńcy EP ? Wasze piękne miasto sie sypie

48


Sieg Heil ~Sieg Heil (Gość)15.06.2018 19:05

to nie tylko jedna taka kamienica w naszym miescie jest gdzie nic nie robia z tym nastepna bedzie europa jak ma sie zawalic to aby ofiar nie było

111


juz raz sie wpisalem ~juz raz sie wpisalem (Gość)15.06.2018 18:51

pokazcie zdjecia z katastrofy a nie strazakow

51


mufina ~mufina (Gość)15.06.2018 18:49

Kupujący te nieruchomość chyba najpierw przyprowadzili rzeczoznawcę ? Ja bym tak zrobiła. A potem kupiła, chyba, że i tak to do rozbiórki i o plac chodziło.

101


Mon ~Mon (Gość)15.06.2018 17:55

Dziwna sprawa z tym remontem. Nowi właściciele nabyli nieruchomość wczoraj i od razu weszła ekipa remontowa. Prędzej była to ekipa "czyścicielska".

141


gość ~gość (Gość)15.06.2018 17:52

Ja mieszkałem pod 41 Słowackiego.
To jest kpina z człowieka co tam mieszkał.
Tylko prokurator tę sprawe może wyjaśnić i dociec czy był tu remont czy miał być,albo się pozbyć.

110


Paweł PT ~Paweł PT (Gość)15.06.2018 17:01

Tak to jest jak lokatorzy latami nie płacą czynszu a właściciel nie ma za co remontować

54


gość ~gość (Gość)15.06.2018 16:23

Wczoraj nabył udziały zekomy właściciel kamienicy A już dzisiaj strop zawalony. Przypadek ? Zbieg okoliczności czy celowy zamiar?!!!!! W ten sposób pewnie chciał się pozbyć lokatora !

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat