Karykaturzyści rozpoczęli plener

ePiotrkow Poniedziałek, 02 maja 20167 4543
Tradycyjnym już wystrzałem z armaty w samo południe na piotrkowskim Rynku rozpoczął się IV Międzynarodowy Plener Artystów Karykaturzystów. W tegorocznej edycji pleneru bierze udział 13 artystów – z Polski, Czech, Ukrainy i Jakucji. Po zakończeniu działań twórczych w Piotrkowie artyści przeniosą się do Sulejowa.

Ładuję galerię...

   Tradycyjnym już wystrzałem z armaty w samo południe na piotrkowskim Rynku, w poniedziałek 2 maja, rozpoczął się Międzynarodowy Plener Artystów Karykaturzystów. Tegoroczna edycja pleneru jest już czwartą w historii tej imprezy. Wzorem lat poprzednich artyści karykaturzyści będą tworzyć najpierw w Piotrkowie, następnie przeniosą się do Sulejowa.

    Honorowego odpalenia lontu u armaty dokonali wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego Adam Karzewnik, burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski oraz przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Marian Błaszczyński.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Euro-Centrum”. W IV Międzynarodowym Plenerze Artystów Karykaturzystów bierze udział 13 artystów. - Jest to czołówka polskich artystów karykaturzystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Polskich Artystów Karykatury, mamy też gości z Czech, Ukrainy i Jakucji – mówił Grzegorz Kozłowski, honorowy prezes „Euro-Centrum”.

   Plener zakończy się w niedzielę 8 maja.

 

                                                                                                                                                                   Agawa

Foto: Adam Staśkiewicz

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Edek ~Edek (Gość)03.05.2016 22:33

Co to za lasencja na fotkach nr 5 i nr 6?

13


idek.pl ~idek.pl (Gość)02.05.2016 17:08

no same karykatury np zdjęcie 5 i 6

112


podatnik ~podatnik (Gość)03.05.2016 17:24

Ile mnie, podatnika, kosztuje ta impreza? A może "artyści" bawią się za swoje?

30


obs. ~obs. (Gość)02.05.2016 15:55

Tym trzem panom /rządącym/ koniecznie trzeba zrobić autoportret oczywiście w wydaniu świątecznym na chwałę i pamięć przyszłych pokoleń...A może któregoś wystrzelić z armaty wzorem prześwietnego zgrywusa i kłamcy barona Münchhausena...Mam nadzieję ,że na jeden wystrzał z armaty prochu jeszcze wystarczy....

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat