Karol Szokalski nowym szefem piotrkowskiego ZDiUM

ePiotrkow Poniedziałek, 13 stycznia 202034 12671
Były radny, a ostatnio dyrektor w jednej z prywatnych firm, był jednym z dwóch kandydatów na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Drugim był Ryszard Żak, wieloletni pracownik Zarządu.
Fot.: archiwum epiotrkow.pl

W uzasadnieniu dokonanego wyboru napisano, że Karol Szokalski spełnił niezbędne wymagania i uzyskał wymaganą liczbę punktów w zastosowanej w postępowaniu technice naboru.

 


Zainteresował temat?

2

7


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

osąd ~osąd (Gość)13.01.2020 22:30

Uważam, że należy dać szansę. Jak Pan Karol Szokalski wykaże się dobrymi i korzystnymi pomysłami dla mieszkańców to będzie mógł być wybrany na następną kadencję na prezydenta miasta Piotrkowa Tryb.

59


birbarbur ~birbarbur (Gość)14.01.2020 19:17

UM sięga dna. Żenujące wymagania - na inspektora są wyższe. To upokarzające dla wykształconych i doświadczonych ludzi z tego miasta. M.in. przez takie konkursy wyjeżdżają za pracą.

60


alo alo ~alo alo (Gość)14.01.2020 18:25

Podajcie proszę parę opinii jakim był dyrektorem w tej prywatnej firmie-to da jakiś obraz czego się spodziewać.Może to dobry menadżer i da radę albo ...

30


gość ~gość (Gość)14.01.2020 12:22

I bardzo dobrze. Były wybory? Były. Teraz siedzieć cicho! Z utęsknieniem czekam na kolejne podwyżki opłat. Mnie stać. Buahhhhaaa. Brawo wyborcy!

53


obs. ~obs. (Gość)14.01.2020 11:56

Zwrócicie uwagę Piotrkowianie jakie "wyczerpujące" uzasadnienie.

100


ula z ula ~ula z ula (Gość)13.01.2020 11:08

Jak się pozbyć tej kliki. Ma ktoś jakiś pomysł?
Po Chojniaku (przepisy go usuną a nie wyborcy) będzie Maniek 2 razy, Po Mańku znów Chojniak itd.
Ludzie damy radę się obudzić czy nie?

232


Bohdan ~Bohdan (Gość)13.01.2020 21:51

Apeluję do Radnych, aby przyjrzeli się procedurze wyboru na dyrektora ZDiUM. Po pierwsze w wymaganiach niezbędnych podano wymagania dotyczące wykształcenia. Stosunkowo niskie, jak na takie stanowisko, bo bez wymagania wykształcenia magisterskiego, oczywiście jak najbardziej zakwalifikuje się tu inżynier (i bardzo dobrze, jeśli to będzie drogowiec), ale także osoba z tzw. licencjatem.
Po drugie, jaką znajomość posiada ten pan jeżeli chodzi o ustawę o drogach publicznych, ustawę o zamówieniach publicznych, czy kodeks postępowania adminstracyjnego??? Ten pan nigdy nie pracował w jednostkach związanych z samorządem terytorialnym, a tym bardziej nie zajmował się zarządzaniem drogami.
Dziwne jest bardzo, że na tak eksponowane i ważne w naszym mieście stanowisko w "konkursie" nie postawiono żadnego warunku dotyczącego stażu pracy w administracji samorządowej lub rządowej. Fakt - widnieje wymagany staż pracy: 5 lat (wszędzie), czyli w hurtowni elektrycznej wystarczy.
W kilku konkursach ogłoszonych na BIPie przez UM jedynie w 2019 r. na stanowiska inspektorów lub kierowników widnieją wymagania pracy co najmniej 1 roku lub 2 lat w administracji samorządowej. A tu nic. A budżet ZDiUM jest znaczny i zadań coraz więcej. No cóż, nowy pan dyrektor będzie się dużo, dużo uczył i jeszcze pobierał korepetycje w domu.
Dziwne jest to wszystko, a może nie? Nepotyzm w czystej postaci.

190


(ms) ~(ms) (Gość)14.01.2020 07:50

Ja też byłam taka durna. Wierzyłam w uczciwość, wierzyłam, że prawo jest świętością, a tu są kpiny z prawa i z rzetelnych ludzi. Miernota się liczy, bo wtedy można nimi manipulować i muszą być posłuszni za otrzymane stanowisko.
Teraz muszę wyjeżdżać z Piotrkowa bo za to, że broniłam prawdy - wartości dotyczących dobra ucznia, nie mam tutaj miejsca w żadnej szkole.

50


gość ~gość (Gość)14.01.2020 06:00

Jak ja byłam kiedyś durna wierząc w uczciwość tych konkursów. Niestety to co mówią wszyscy jest prawdą- żeby zajmować dane stanowisko trzeba mieć mega plecy. Przykłady: żaden nauczyciel w Piotrkowie nie dostanie pracy w szkole bez znajomości, dyrektorem kuratorium zostaje osoba, którą odsunięto z fotela dyrektora szkoły, dyrektorem ZDiUM nie zostaje pan Ryszard, który był nr jeden na to stanowisko. Smutne to. Strasznie smutne, ze zwykły uczciwy obywatel nie ma szans przebić się przez politykę miasta i być potraktowanym uczciwie. Po co w ogóle ogłaszane są te konkursy, skoro wiadomo kto wygra???

161


gość ~gość (Gość)13.01.2020 23:14

Wymagania w konkursie niższe niż na zwykłego inspektora.

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat