Karatecy z Piotrkowa spisali się na piątkę

Kraj Wtorek, 03 listopada 20206
24 października 2020 roku we Wrocławiu odbył się PUCHAR POLSKI DZIECI W KARATE TRADYCYJNYM. Z Piotrkowa Trybunalskiego wystartowało 8 zawodników, którzy zdobyli cztery srebrne medale oraz jeden brązowy.

Medale srebrne zdobyli w kata drużynowym chłopcy w kategorii 12-13 lat Mateusz Bińczyk, Tomasz Banaszczyk i Jakub Szafrański. Indywidualnie srebro w kumite (walka sportowa) zdobył Jakub Szafrański. Brązowy medal zdobył Marcel Mazur w kumite indywidualnym.

Pozostali zawodnicy byli w pierwszej dziesiątce w kata indywidualnym to jest Izabela Oryńska, Mikołaj Gryś , Hubert Fert oraz Milena Rutkowska z Mateuszem Bińczykiem w konkurencji en-bu.

"Pragnę podziękować wszystkim dzieciom startującym w zawodach oraz rodzicom, którzy dopingowali naszych młodych zawodników. Gratuluję wszystkim moim zawodnikom, ponieważ pokazali karate na bardzo dobrym poziomie" - Rafał Michalak, Uczniowski Klub Sportowy - Szkoła Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim