Kapitalny występ piotrkowskich zapaśniczek

AKS PiotrkówKraj Środa, 23 maja 201855
Reprezentantki Atletycznego Klubu Sportowego zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej jednocześnie mistrzostwami Polski juniorek. W tej klasyfikacji uwzględniono aż 50 klubów z całej Polski. Podczas turnieju w Krotoszynie piotrkowianki zdobyły pięć medali.

Złoty tytuł mistrzyni Polski zdobyła Patrycja Wochna w kategorii wagowej 69 kg. W czterech stoczonych walkach nie straciła ani jednego punktu technicznego kończąc wszystkie pojedynki przed czasem.

Wicemistrzynią OOM w najliczniej obsadzonej kategorii tj. 57 kg została Dominika Jaroszewska, a brązowe medale wywalczyły Nikoletta Szewczuk w kat. 43 kg, Nikola Dytrych w kat. 46 kg oraz Aleksandra Skudlara w kat. 53 kg.

Punktowane lokaty zajęły ponadto Natalia Szczypińska w kat. 43 kg , Julia Michalska w kat. 53 kg oraz Wiktoria Antosik Wiktoria przyczyniając się do tak efektownego zwycięstwa piotrkowskiego klubu.

1. miejsce - AKS Piotrków Trybunalski 44 pkt.
  2. miejsce - LUKS Suples Kraśnik 34 pkt.
  3. miejsce - MLUKS Karlino 32 pkt.

W punktacji wojewódzkiej reprezentacja łódzkiego, oparta w zdecydowanej większości na zawodniczkach z Piotrkowa Trybunalskiego, zajęła III miejsce. W tej klasyfikacji uwzględniono dokonania klubów z 14 województw.

1. miejsce - lubelskie - 102 pkt.
  2. miejsce - zachodniopomorskie - 69 pkt.
  3. miejsce - łódzkie - 63 pkt.

Za sukces młodych zawodniczek odpowiada duet trenerski Angelika Dytrych - Grzegorz Ludwig, którzy są odpowiedzialni za rozwój tych zdolnych dziewczyn.

- Ciężka praca tych walecznych dziewczyn wreszcie zaowocowała. Jestem z nich bardzo dumna, bo widzę ile serca wkładają w codzienne treningi. Ten sukces pokazuje, że zapaśniczy Piotrków Trybunalski to nie tylko styl klasyczny - mam nadzieję, że już wkrótce nasze zawodniczki będą regularnie zdobywały medale podczas najważniejszych zawodów seniorskich - mówi Angelika Dytrych.

Za kilka dni o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym powalczą w Poznaniu zapaśnicy reprezentujący AKS Piotrków Trybunalski, LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, a także kluby z Radomska i Bełchatowa.