ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kąpiel z psem - na co zwrócić uwagę?

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 1190
Dla wielu psów pływanie i harce w wodzie są prawdziwą przyjemnością. Nic dziwnego, spędzanie czasu nad wodą również dla nas jest czasem relaksu i zabawy. Niestety nie zawsze powinniśmy pozwalać naszemu pupilowi na wejście do wody. Na co zwracać uwagę, aby kąpiel była dla psa nie tylko świetną rozrywką, ale i bezpiecznie spędzonym czasem

 

Nie każdy pies lubi pływać i nie każdy powinien

 

Choć większość psów doskonale radzi sobie w wodzie, to nie powinno się brać za pewnik tego, że nasz pupil pływać umie i lubi tego rodzaju aktywność. Dlatego zmuszanie psa do zabawy w wodzie, gdy on nie okazuje do tego chęci, nie jest dobrym pomysłem (podobnie, jak wrzucanie go na głęboką wodę). Na początek najlepsze będą wspólne harce przy brzegu – zabawa z piłką czy nagradzanie psa za robienie postępów (tu pomocne z pewnością okażą się przysmaki treningowe) z pewnością pomogą mu nabrać pewności siebie.

Warto również pamiętać o tym, że nie tylko psie preferencje powinny przesądzać o tym, czy puścimy naszego zwierzaka do wody. Harce w zbiorniku wodnym powinniśmy sobie odpuścić, jeśli jego brzeg i woda nie są czyste. Potłuczone butelki, śmieci, brudna i brzydko pachnąca woda powinny być sygnałem do wycofania się. Nieczystości tego rodzaju będą szczególnym zagrożeniem dla psich alergików. Podrażnić wrażliwą skórę psiaka może również morska woda, gdyż sól działa wysuszająco na sierść oraz drażniąco na skórę. Do kąpieli nie powinniśmy również zachęcać psich rekonwalescentów oraz cierpiących na problemy ze stawami (w ich przypadku szczególnie zimna woda może nasilić dolegliwości).

 

Przydatne akcesoria podczas wypadu nad wodę

 

Podczas spędzania czasu nad wodą niezmiernie istotną kwestią jest posiadanie kontroli nad pupilem. Zabieranie zbyt energicznego psa na łódkę może nie skończyć się najlepiej, a nawet jeśli zwierzak jest spokojny, to koniecznie powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo zakładając mu kapok. Co więcej, zanim pozwolimy psu wejść do wody, upewnijmy się, że pupil doskonale zna komendę „do mnie”. Tylko skuteczne przywołanie pozwoli nam mieć pewność, że pies nie oddali się zbytnio od brzegu.

 

Podczas wypadu nad wodę, warto pamiętać o tym, by zabrać ze sobą tylko takie psie zabawki, które nie toną, a utrzymują się na powierzchni wody. Najlepsze są lekkie i niechłonące wody przedmioty. Dobrze by było, aby wybrana rzecz miała również barwę niebieską lub żółtą, czyli kolory, które psy widzą najlepiej, dzięki czemu pupil szybko ją odnajdzie. Nie można również zapominać o zabraniu ze sobą wody do picia dla zwierzaka (koniecznie nad morzem). Ponieważ harce w wodzie są bardzo wyczerpujące, warto po powrocie do domu pomóc psu odzyskać utracone siły, np. serwując mu smakowity posiłek, taki jak karma Josera Festival.

 

Więcej na Zoopers.pl!

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat