Kąpiel na własną odpowiedzialność!

ePiotrkow Piątek, 15 czerwca 201847 11846
Piotrkowskie kąpielisko Słoneczko na kolejny sezon letni ma zostać otwarte 23 czerwca. Tymczasem jak się okazuje, w związku z piękną pogodą, wiele osób korzystało już z kąpieli na tzw. małym Bugaju. Niestety po wyjściu z wody zdarzały się przypadki ostrej wysypki u dzieci.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Woda nie została bowiem przebadana przez sanepid i korzystanie z kąpieli w tym miejscu wiąże się z ryzykiem, o czym informuje Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. - Teraz te osoby wchodzą do wody na własną odpowiedzialność, czego osobiście nie radzę. Nie życzę też ewentualnych konsekwencji. W poniedziałek będzie badanie wody. Mam świadomość, że w przestrzeni medialnej funkcjonują doniesienia prasowe o kąpieli w Słoneczku. A nie jest to kąpielisko, jest to miejsce, w którym osoby kąpią się na swoje własne ryzyko. 23 czerwca sam dokonam próby wody i na własnej skórze ocenię czy można wejść i wpuścić nasze dzieci, i czy nie stanowi to żadnego zagrożenia - wyjaśnia dyrektor OSiR.

 

Zdaniem Leszka Heinzla lepiej jest skorzystać z oferty krytych pływalni przy Belzackiej czy Próchnika. - Większość osób zachowuje się w sposób odpowiedzialny i w zeszłym tygodniu pobiliśmy rekord frekwencji na naszym dużym basenie, sięgamy powoli ok. 700 wejść dziennie, co stanowi rekord wszech czasów. Zapraszam wszystkich do tego, abyśmy go ustanawiali codziennie - zachęca szef piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.06.2018 14:57

To słoneczko to jak inne atralcje w Piotrkowie do.... niby jest, ale wielkie g... tak jak basen w ktorym zimna woda I zero atrakcji dla dzieci, trzeba jechac na fale do Łodzi lub lodowisko małe nie wiadomo dla kogo to z dzieckiem do Bełchatowa....niby wszystko jest, ale to tak naprawde do d....

20


leki ~leki (Gość)15.06.2018 21:09

23.06 wejdzie GURU do wody i od tej pory bajorko stanie się kąpieliskiem a syfiasta woda chorwackim kryształem .

150


mcpit ~mcpit (Gość)17.06.2018 15:22

basen na piomie to byly czasy warto o tym pamietac

60


Kris wp Kris wpranga17.06.2018 12:48

Może kiedyś Piotrków doczeka się odkrytego basenu.

70


Dendrlog ~Dendrlog (Gość)17.06.2018 12:45

Gdzie jest mój komentarz?

40


gość ~gość (Gość)17.06.2018 12:25

Podobno w mediatece ma być bardzo duży basen
Piotrkowianin

70


gość ~gość (Gość)16.06.2018 20:23

22 czerwca - woda niezdatna do kąpieli, 23 czerwca - woda zdatna do kąpieli...

110


gość ~gość (Gość)17.06.2018 11:32

Mniejsze miasta mają basen odkryty z prawdziwego zdarzenia a u nas... No dobra, ten przy stadionie zlikwidowali a szkoda bo było fajnie. Stadion też poszedł w... Ale przez wiele lat można było wybudować nowy odkryty basen/park wodny, a nie wymyślili "słoneczko", który jest prawie bagniskiem. Bardziej odkryty basen by się miastu przydał niż mediateka.

60


aaaaa ~aaaaa (Gość)17.06.2018 10:57

Nigdy tam się nie kąpałem i nie będę ,patologia a ludzie się cieszą że dzieci się tam pluskają ,syf i brud .Jakie miasto takie kąpielisko .Nie ma w tym mieście nic ,żadnych atrakcji ,wszędzie brud i zapyziałe kamienice . Człowieka który dopuszcza w tym mieście do tego ludzie powinni wywieść taczką . Już nie wspomnę o opiece w szpitalach piotrkowskich , to co się tam dzieję to woła o pomstę do nieba ,czekanie z konającym człowiekiem 6 godzin na korytarzu aby hrabia w białym fartuchu raczył wyjść i stwierdził ze pacjent zdrowy !!! I biegająca po oddziale w dresach ordynatorka "To cały Piotrków . Nie wspomnę o a Roosevelta gdzie każą wszystko przywozić swoje i bez powiadomienia przywożą chorego pacjenta pod dom . Człowiek który rządzi tym jak by miał honor to by się wstydził spojrzeć w lustro !!!!!!!!!!!!!!!!!!

82


gość ~gość (Gość)17.06.2018 09:33

Mieszkanie w tym mieście jest na własną odpowiedzialność ale już kąpiel w tej sadzawce to selekcja naturalna

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat