Kapela z Piotrkowa zwycięzcą XV Festiwalu Folkloru Miejskiego

ePiotrkow Niedziela, 19 maja 20198 6332
Piętnasty Festiwal Folkloru Miejskiego przeszedł do historii. Jurorzy nie mieli żadnych wątpliwości, że pierwsze miejsce powinno przypaść piotrkowskiej Kapeli Spod Dębu.

Ładuję galerię...

Dwa dni festiwalu, trzy tury prezentacji konkursowych i 26 kapel biorących udział w imprezie. O godz. 16.40 w niedzielę, przy pełnym amfiteatrze, ogłoszono wyniki. - Myślę, że najważniejszymi zdobyczami festiwalu są atmosfera i wzajemny szacunek dla kapel i ich członków, to powoduje, że wszyscy chcą do Piotrkowa przyjeżdżać – mówił jeden z jurorów Leszek Bonar tuż przed ogłoszeniem wyników.


Jurorzy nie mieli w tym roku żadnych wątpliwości, kto powinien zwyciężyć. Pierwsze miejsce i 12 tys. zł przypadło Kapeli Spod Dębu z Piotrkowa Trybunalskiego. - Jury zwróciło szczególną uwagę na atrakcyjne opracowania muzyczne, które mogą być wzorem dla innych kapel – powiedział tuż po werdykcie L. Bonar.


Czym zwycięzcy przekonali jury? - Wg mnie naturalną muzyką, którą sami komponujemy, sami też piszemy słowa - powiedział Józef Stępień z Kapeli Spod Dębu. - Istniejemy 13 lat, na festiwalu w Piotrkowie występujemy po raz piąty.


II miejsce (nagroda 6 tys. zł) przypadło Lubelskiej Baszcie, a III miejsce (4 tys. zł) zajęła kapela Rawskie Retro z Ukrainy.

 
Przyznano trzy równorzędne wyróżnienia: dla Kapeli Beka z Przeworska, Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej i Kapeli z Szaconkiem z Włocławka. Zespoły te otrzymały po 1 tys. zł.

 
Stowarzyszenie Agrafa (organizator wydarzenia) jak zwykle ufundowało pamiątkowe tabliczki dla tych zespołów, które w danym roku festiwalowym obchodzą swoje jubileusze, i tak w 2019 roku uhonorowano w ten sposób: Klawą Ferajnę z Białej Podlaskiej, Przeworską Kapelę Podwórkową Beka (25-lecie), Kapelę z Naszego Miasteczka (30-lecia), Kapelę U Maksa (35-lecie).

 
Niestety publiczność nie zobaczyła koncertu laureatów. Z powodu burzy amfiteatr opustoszał w jednej chwili.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

www ~www (Gość)21.05.2019 07:45

I te tłumy widzów.

10


gość ~gość (Gość)20.05.2019 08:45

Zawsze wygrywają ci którzy się kręcą blisko pana Marka

41


gość ~gość (Gość)20.05.2019 06:19

Rewelacyjna impreza tak naglosniona w mediach ze szok

41


Mariusz B. ~Mariusz B. (Gość)19.05.2019 19:14

Serdecznie gratuluję.

45


burza bidulka ~burza bidulka (Gość)19.05.2019 18:12

Jak się nie ma co się lubi, to się narzeka.

35


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat