Kamil Durczok nie trafi do aresztu

ePiotrkow Środa, 14 sierpnia 201937 7629
Nie będzie aresztu dla Kamila Durczoka - Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego. Sąd zwiększył jednak wysokość poręczenia - z 15 tys. zł do 100 tysięcy zł.

Ładuję galerię...

Sąd Okręgowy nie przychylił się do zażalenia prokuratury, w którym domagano się zastosowania środku zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Kara, jaka grozi Durczokowi za zarzucane mu czyny, czyli kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, to do 12 lat więzienia.

 
- Zmieniono postanowienie w zakresie kwoty poręczenia majątkowego. Natomiast w pozostałym zakresie utrzymano decyzję sądu pierwszej instancji. Oznacza to, że zgodnie z naszą argumentacją nie ma dużego prawdopodobieństwa bezpośredniego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - mówi Michał Zacharski, obrońca Kamila Durczoka.

 
Poprzednio dziennikarz miał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych. Obecnie kwota jest wyższa, aż o 85 tysięcy.

 
Wyrok sądu skomentował również Łukasz Isenko, drugi obrońca dziennikarza: - Najważniejsze dla nas jest to, że Kamil Durczok pozostaje na wolności. Kwestia zmiany poręczenia majątkowego to oczywiście decyzja autonomiczna sądu, której się poddamy. Sąd uznał, że ta kwota będzie bardziej adekwatna, biorąc pod uwagę okoliczności sprawy, etap postępowania oraz to, kto będzie zobowiązany ją wpłacić. Decyzja, która dziś zapadła jest prawomocna i nie podlega żadnemu zaskarżeniu.

 
Przypomnijmy, że w piątek 26 lipca na remontowanym odcinku DK 1 kierujący pojazdem Kamil Durczok wjechał w pachołki rozdzielające jezdnie. Jeden z nich uderzył w auto innego uczestnika ruchu. Badania alkomatem wykazały, że dziennikarz miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie postawiono zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.08.2019 12:28

Czyli jasna sprawa można jeździć po pijaku super wagancko

55


nie abstnent ~nie abstnent (Gość)15.08.2019 12:28

Jeśli godzimy się na sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych, to musimy brać pod uwagę, że niektórzy jeżdżą "po pijaku". Nasze państwo jest jak Lucyfer - najpierw kusi grzechem, a później za ten grzech zabiera do piekła.

43


gość ~gość (Gość)15.08.2019 10:05

Serio czyli rozumiem morał że trzeba być pijanym by być poza prawę no super

54


Do ~kif ~Do ~kif (Gość)15.08.2019 09:18

To tak jak teraz w Polsce jesteś i mówisz dobrze o Pis to jest ok. Jesteś przeciwnikiem tej partii jesteś bee.

46


gość ~gość (Gość)14.08.2019 23:11

Przepisy kodeksu ruchu drogowego obowiązują wszystkich a nie tylko wybranych kierowców.Owszem skoro nigdy nie był karany to poręczenie majątkowe niech płaci.Ale prawo jazdy zebrane dożywotnio.

41


gość ~gość (Gość)14.08.2019 22:56

Ten człowiek ma więcej szczęścia niż rozumu

31


Piotrkowianin513 ~Piotrkowianin513 (Gość)14.08.2019 14:26

Ludzie! Piszecie w większości głupoty uważając, że się na czymś znacie. Rozstrzygnięcie Sądu jest WIĘCEJ niż prawidłowe, ale Kaczyński i jego media (Sieci, Wiadomości czyli obecnie Dziennik Telewizyjny) będą wam za chwilę wmawiać "KASTA" etc. No więc zwróćcie tylko uwagę, że rozstrzygnięcie dotyczyło tylko tego czy tymczasowo aresztować KD tj. przed rozpoczęciem jego właściwego procesu za zdarzenia, które spowodował. Kara przed nim, nie uniknie jej i zapewne będzie bardzo surowa bo człowiek, który wygrał od Życia los na loterii (żyje tyle lat mimo choroby nowotworowej) nie ma za grosz pokory. Wam jednak będą wmawiać "KASTA", KASTA", "KASTA". Wspomnicie te słowa jak za kilka miesięcy zapadnie właściwy werdykt.

109


X2 ~X2 (Gość)14.08.2019 18:32

Sądy mamy nadal z lat 70-80 wiec czego sie spodziewać . Kowalskiego dawno by zgnoili

163


tomek-pete@wp.pl ~tomek-pete@wp.pl (Gość)14.08.2019 21:38

fakt areszt tymczasowy nic nie zmieni, ale później sprawa się wyciszy i na tym end, tylko co ma jego choroba do wyczynu, nie rozumiem, chlał i jechał autem z radości że żyje, a może powinien przegrać na ringu z chorobą , aby za miesiąc czy dwa ludzi po pijaku nie zabić

60


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)14.08.2019 13:10

Proponuję pod sądem postawić pomnik upamiętniający wyczyn pana Durczoka oraz wyrok najwyższej władzy!

207


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat