Kamera widzi wszystko... niestety

ePiotrkow Czwartek, 07 marca 201930 24967
Wjazd na płytę Rynku samochodem, załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym, niszczenie murku na Starówce czy niesprzątanie po swoim psie – kamery monitoringu miejskiego widzą prawie wszystko.

Podczas lutowej sesji Rada Miasta Piotrkowa postanowiła przeznaczyć 34 tys. zł na modernizację miejskiego monitoringu. Strażnicy planują wymianę ostatnich 5 kamer, działających w systemie analogowym, na urządzenia cyfrowe o znacznie lepszej rozdzielczości przekazywanego i rejestrowanego obrazu.


Teraz w systemie pracują 33 kamery stacjonarne i obrotowe. - Monitoring jest nieocenionym narzędziem w walce z przestępcami, chuliganami, służy do zaprowadzania porządku publicznego – mówi Krzysztof Żerek, naczelnik Wydziału Prewencji Straży Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. - W ubiegłym roku dla potrzeb policji przygotowaliśmy ponad 150 zarejestrowanych materiałów w związku z prowadzonymi postępowaniami.


Obsługę zapewnia jeden lub dwóch funkcjonariuszy pełniących jednocześnie przez 7 dni w tygodniu funkcję całodobowej służby dyżurnej, która przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców (średnio kilkadziesiąt dziennie), kieruje patrolami, prowadzi z nimi korespondencję radiową, dokumentację związaną z interwencjami, załatwia interesantów przy okienku, kontaktuje się w razie potrzeby z miejskimi jednostkami współdziałającymi i ratowniczymi, obsługuje system informatyczny. - Jest to więc stanowisko kierowania z minimalną obsadą – dodaje Żerek.


Dzięki kamerom, tylko w ciągu ostatnich dni, strażnicy reagowali na takie zdarzenia jak sklepowa kradzież pieniędzy, picie alkoholu w miejscu publicznym, załatwianie potrzeb fizjologicznych na elewację kamienicy, wypuszczanie psa bez smyczy na miejskim skwerze i nieposprzątanie po nim, pisanie markerem na kamiennym zarysie ratusza, nieuprawnione wjazdy samochodami na teren Rynku. Sprawy te zakończyły lub zakończą się karami, także sądowymi, dla sprawców. - Jednak monitoring, podobnie jak patrole funkcjonariuszy, pełni przede wszystkim funkcję prewencyjną, ponieważ sam fakt, że na danym terenie pracują kamery na ogół odstrasza od popełniania czynów zabronionych, a jeżeli już do tego dojdzie, operator monitoringu może odpowiednio zareagować – mówi naczelnik z piotrkowskiej SM.


Zainteresował temat?

11

4


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.03.2019 12:43

Powiem tak super park linowY silowania i maly plac zabaw tylko gdzie dzieci maka sie załatwiać na basenie wyganiają na osir tez do wc nie wpuszczają moze warto pomyśleć o toalecie

73


widzew ~widzew (Gość)08.03.2019 19:13

Fajne Wlepy Widzewa na znakach :)

42


gość ~gość (Gość)08.03.2019 17:09

Nie do końca takie super te kamery. Bądźmy poważni to co pokazane jest w artykule to jakieś błahe sprawy. Jeśli dochodzi do konkretów typu pobicie itd. gdy sprawcy nie złapie się na gorącym uczybku to te kamery na wiele się nie zdają. Sami policjanci śmieją się z tego sprzętu że jaka jakość taka wykrywalność. Radziłbym przyjrzeć się sprawie a nie wychwalać dla zasady.

110


EP97300 ~EP97300 (Gość)08.03.2019 13:29

A tych 3 typów też kamera widzi?
https://goo.gl/maps/1b9XFKjq7842

41


giscq ~giscq (Gość)08.03.2019 11:22

No tak gdzie ma dziecko zrobić Siku?
Tez go do sądu podadzą śmiechu warte jak psy sraja i leja gdzie popadnie to ich niema. Pieskowi wolno .
Ten Piotrków trybunalski jest gorszy od łodzi czy innych miast.
Takie rzeczy się dzieją że dziecko nawet ukarza jak sika.

74


gość ~gość (Gość)08.03.2019 09:06

Pies jak sie zalatwi na trawie to po tygodniu nie ma po tym sladu ale gdy ludzie notorycznie w parkach/ skwerach smieca to problemu nie ma :) Lepiej psie odchody spakowac w reklamowke ktora bedzie sie rozkladac kilka lat :)

75


sd ~sd (Gość)08.03.2019 10:04

czy moge pokazywac kamerze srodkowy palec za kazdym razem gdy przechodze i czy dostane za to kare??

90


gość ~gość (Gość)08.03.2019 02:54

Kamera widzi wszystko puki dzieci z mazakami latają a jak dzieje się coś naprawdę...... uja widzą a tak prawdę mówiąc nie chcą widzieć

80


???? ~???? (Gość)08.03.2019 00:07

Taka kamera to na placu zabaw przy SP 11 to byłby hit. Filmy serii z tysiąca i jednejednej nocy to byłby ubaw. Czasem dobry film akcji a niezwykle często leciały hity o miłości. .. np. Pod tytułem "Co widziały gubione stringi . Z jednej strony śmieszne a z drugiej bardzo smutne.

31


gość ~gość (Gość)07.03.2019 21:31

Zdjęcia dobre ale komentarze jeszcze lepsze,haha;)

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat