Kacper Sitek i Paulina Kowalewska pierwsi na mecie. „Chrobry” świętuje!

ePiotrkow Piątek, 21 września 20183 6037
Około 300 osób pobiegło w III Biegu o Puchar Chrobrego. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim świętowali w ten sposób setną rocznicę nadania ich szkole imię Bolesława Chrobrego.

Ładuję galerię...

22 września sto lat temu przedstawiciel Rady Regencyjnej przyjechał do Piotrkowa Trybunalskiego, przejął szkołę z rąk prywatnego stowarzyszenia. Szkoła stała się gimnazjum państwowym, a nadano jej imię Bolesława Chrobrego. - Kraj musiał czekać jeszcze prawie 2 miesiące na niepodległość, a nasza szkoła już nazywała się „Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego” – mówił dyrektor I LO Henryk Michalski tuż przed rozpoczęciem biegu.

 

Pierwsze pobiegły dziewczyny, które miały do pokonania dystans 550 metrów. Trasa wiodła uliczkami wokół Rynku Trybunalskiego. Pierwsza na mecie była Paulina Kowalewska z klasy II d. Drugie miejsce zajęła Monika Barańska z I b, trzecie miejsce – Milena Góra z III b.

 

Daleko w tyle swoich kolegów zostawił zwycięzca biegu Kacper Sitek z klasy II e. Drugi na mecie był Maciek Woźniak z I a. Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Florczyk z kl. I a.

Chłopcy mieli do pokonania dystans 1100 m.

 

Zwycięzcy dostali talony 100-złotowe na zakupy w sklepie sportowym, do tego oczywiście puchary, dyplomy i uścisk dyrektorskiej dłoni.

 

27 września w I LO odbędzie się druga część uroczystości połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga23.09.2018 16:30

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników biegu ! Brawo Wy !

10


Łukasz M. ~Łukasz M. (Gość)21.09.2018 17:55

Pozdrowienia dla Kacpra :)

00


gość ~gość (Gość)21.09.2018 12:34

Pan Dyrektor jako dobry wychowawca jak widać biegł na końcu peletonu, aby czuwać czy nikomu nic się nie stało po drodze;)

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat