Kabarety i kapele podwórkowe dostaną najwięcej

ePiotrkow Środa, 09 marca 201648 6517
Prezydent miasta podzielił pieniądze przeznaczone na wsparcie dla organizacji pozarządowych w Piotrkowie. Największe sumy przeznaczone zostaną na organizację Trybunałów Kabaretowych (Festiwal Uśmiechu) oraz na Festiwal Kapel Podwórkowych. Kto jeszcze, na co i ile dostanie?

Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto – 14 tys. zł na organizację PiotrOFF Art Festival 2016

 

Stowarzyszenie Działań Artystycznych Galeria OFF – 25 tys. zł na organizację XVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje

 

Piotrkowskie Towarzystwo Taneczne – 5 tys. zł na prowadzenie zespołów tanecznych

 

Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Kolejowego – 10 tys. zł na organizację III Trybunałów Modelarstwa Kolejowego

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Ognisk Artystycznych – 7 tys. zł na organizację Piotrkowskiej Jesieni Organowej

Stowarzyszenie Przyjaciół Ognisk Artystycznych – 10 tys. zł na prowadzenie Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej

 

Stowarzyszenie Busola dla artystycznie uzdolnionych dzieci – 60 tys. zł na organizację Festiwalu Uśmiechu 2016 (Trybunały Kabaretowe)

Stowarzyszenie Busola dla artystycznie uzdolnionych dzieci – 2 tys. zł na przeprowadzenie konkursu historycznego Sceny z 800-lecia

Stowarzyszenie Busola dla artystycznie uzdolnionych dzieci – 10 tys. zł na organizację spektakli w ramach Letniego Teatru Ogródkowego

 

Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa – 50 tys. zł na organizację XII Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego (festiwal kapel podwórkowych)

 

Fundacja Divine Mercy – 30 tys. zł na organizację XII Ogólnopolskiego Festiwalu Nadzieja


Zainteresował temat?

5

5


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

trzeźwy ~trzeźwy (Gość)10.03.2016 22:29

Panie Doleciński!
Zwracam się do Pana anonimowo i na łamach periodyku internetowego, ponieważ chcę by moje przesłanie dotarło do pańskiego sumienia a nie mam ochoty na personalne potyczki pseudoretoryczne. Panie Prezesie Doleciński - odpuść Pan! formuła kapel podwórkowych przeminęła ponad pół wieku temu; umarła wraz z Grzesiukiem i z Wiechem. Przyszło nowe. Piotrkowskie zespoły rockowe finansują się same. MOK, kiedyś WDK, już nie pomaga jak kiedyś. Natomiast kasa idzie na dziadków w kraciastych koszulach, którzy śpiewają i przycinają na harmoszce już tylko sobie. Miej pan honor i przekieruj Pan te pieniądze na wnuczków, bo dla prawnuczków mamy "Busolę". Miej Pan litość dla tego biednego miasta, które jest żywym skansenem i odejdź Pan w cień – tym bardziej, że zdrowie już nie to…

131


Niuniuś ~Niuniuś (Gość)17.03.2016 21:40

Co z tego, że prezes Agrafy i kierowniczka referatu kultury w UM będą piętnowani w komentarzach w internecie? Dotacja i tak pójdzie do kieszonki w kratkę, a na imprezach promocyjnych rubaszni oldboje będą przygrywać na harmoszce do 'pora po piotrkowsku'... To nie jest nic nadzwyczajnego, w całej Polsce tak jest i nie tylko w Polsce. Piotrków stoi kolesiostwem i nikt 'z zewnątrz' nie dostanie złamanego grosza, choćby napisał najlepszy projekt świata. Jedyne wyjście to się 'podczepić' pod kogoś w umiejętny sposób albo wyjechać do bogatszego kraju. Każdy wie, że słynny piotrkowski polityk, społecznik, działacz sportowy i krajoznawca, Tadeusz Nowakowski, dzięki 'układzikom' w stolicy podparł rozwój piotrkowskiego przemysłu. Pewnie bez jego starań nie byłoby słynnych dożynek i malowania trawy na zielono. Tak więc nie ma co narzekać, tylko pora wciągnąć na garba kraciastą koszulę i podczepić się agrafką pod prezesa, może coś skapnie z pańskiego stołu... :)

41


młodaPiotrkowiankaa ~młodaPiotrkowiankaa (Gość)11.03.2016 22:42

panie marku wiele ludzi popiera pana inicjatywę ! proszę działać dla piotrkowa, proszę popatrzeć na frekwencję która jest na festiwalu kapel podwórkowych !! jest to muzyka z dawnych lat, nie każdemu musi się podobać ale to klasyk, warto do tego wracać ! pozdrawia młode pokolenie !

312


pyza ~pyza (Gość)14.03.2016 10:20

Nieładnie. Pan Doleciński wyparł się publicznie swojej kobiety. Jak się robi grząsko wokół siebie, to trzeba takie rzeczy brać na klatę, a nie wypłakiwać się do gazety.
http://gazetatrybunalska.pl/2016/03/sprostowanie-dotyczace-m-dolecinskiego-i-i-patyk/

90


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)13.03.2016 18:43

Brajan nie martw się. Jak małżeństwo Gumulców zajmie się "profesjonalnie" Break Dance to wtedy pan prezydent sypnie groszem obficie :-)

80


Brajan ~Brajan (Gość)13.03.2016 09:31

BREJKDANS vol. 2 (4 czerwca 2016) po bólach dostanie 2 tys (bo taką kwotę można dać bez przetargu lekką ręką), podłogę taneczną, puchary w ilości 6 sztuk, oraz rozkleją za darmo plakaty na słupach i w MZK-ach.
A impreza jest bezpłatna o zasięgu ogólnopolskim. Organizatorzy byli w poprzednim roku w TVP Łódź i w radiowej Czwórce gdzie oczywiście promowali Piotrków (w tym roku będzie podobnie). Dodatkowo ściągnęli tancerzy, którzy występowali u nas na mistrzostwach w latach ’80 i z wielkim sentymentem odwiedzili i odwiedzą nas ponownie. Entuzjazm dzieci i młodzieży podczas oglądania tańca Break Dance był ogromny i mocno cieszył opiekunów oraz organizatorów. Tym bardziej, że dzięki wydarzeniu BREJKDANS, zdecydowana większość mogła zobaczyć taką sztukę pierwszy raz na żywo.
Jeszcze ktoś będzie bronił urzędasów z Pasażu???
https://www.facebook.com/events/666102340158816/

82


stanął ~stanął (Gość)12.03.2016 08:26

jakbyś nie stanął to z tyłu malkontent

06


Angie ~Angie (Gość)09.03.2016 12:22

To skandal, że pompuje się z pieniędzy podatników taką straszliwą chałturę, jak kapelę podwórkową "Fakiry" (Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa – 50 tys. zł na organizację XII Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego (festiwal kapel podwórkowych). Ale prezes "Agrafy" i lider "Fakirów" korzysta z wyjątkowej przychylności kierowniczki Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta... Tajemnica poliszynela.

321


? ~? (Gość)09.03.2016 19:02

A Interakcje nic nie dostaną? Taka impreza!!!!

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat