Już tylko w sobotę bezpłatnie sprawdzimy światła

Policja Czwartek, 19 listopada 202012 2248
Na stacji diagnostycznej przy ul. Glinianej 17 w sobotę (21.11) będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł. Jest to jedyna stacja w Piotrkowie, która włączyła się w policyjną akcję "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", mającej na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Jest to ważne szczególnie jesienią, gdy wcześniej robi się ciemno i pogarsza się widoczność.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła.

 

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

 

 

W inicjatywę włączyli się także m. in. twórcy aplikacji Yanosik, w której znajduje się lista stacji diagnostycznych wspierających akcję "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" wraz z lokalizacją. 

 

Tu pobierzesz wykaz wszystkich stacji diagnostycznych biorących udział w akcji:

wykaz_stacji.pdf 

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_jjjjjjjbb ~gość_jjjjjjjbb (Gość)21.11.2020 15:22

Tylko unas w dzień jeździ się na światłach paranoja to i tak nic nie daje jedynie większe spalanie brudniejsze powietrze szybsze zużycie żarówek części itd nikt o tym nie myśli tym baziej ekolodzy gdzie teraz oni sa

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)20.11.2020 09:24

Ostatnio jest wysyp aut z przyciemnionymi przednimi szybami, ze o reszcie przeróbek nei wspomnę - dlaczego takie auto poruszają się bezkarnie po drodze ??

30


gość_kierowiec ~gość_kierowiec (Gość)19.11.2020 13:05

Większość autobusów miejskich powinni sprawdzić.

30


gość_ep ~gość_ep (Gość)19.11.2020 17:49

Sprawdzać homologacje żarówek

31


gość_piotrków ~gość_piotrków (Gość)19.11.2020 17:47

Każdy samochód powinien być zbadany, ile aut jeździ i oślepia światłami innych kierowców, albo wymieniają sami żarówki i jedno światło świeci do góry, tak że jedzie za Tobą i świeci w lusterka że nic nie widać, albo xenony mają źle ustawiony kat światła lub wypalone Odblysniki i po zmroku lub we mgle jedzie taki i oślepia

21


gość_g ~gość_g (Gość)19.11.2020 16:09

To sie stacje w PT popisały..

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat